• Намалена цена
  • Ново
12 Дупки Алто C Копче Шејк Flute рачно изработени Легендата на Zelda Шејк flute Попуштат 12 Дупка Шејк zelda Народни Музички Инструмент
zoom_in

12 Дупки Алто C Копче Шејк Flute рачно изработени Легендата на Zelda Шејк flute Попуштат 12 Дупка Шејк zelda Народни Музички Инструмент

DEN 1288.00 1431.36

Износот
check Това е достапна


Здраво! Почитувани купувачи,
Добредојдовте во мојата продавница
12 Дупки Шејк Алто C Копче Flute Шејк се рачно изработени Легендата на Zelda Шејк Попуштат 12 Дупка Шејк Народни Музички Инструмент
Ние само го продаде конкурентни производи. Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи, секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред склад надвор,ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите, ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!
Шејк е релативно еден вид на едноставни правец на инструменти т.н. "пет минути за да научат музички инструмент", ако не се разбере музика знаење, ќе можат да научат од 6 дупки шејк.
Има 6 дупки и 12 дупки шејк. Тие се во различни форми, но најголемата разлика е различна вокален спектар, 6 дупки шејк може удар 10 степени звук, со користење на крстот прстите, може да се играат некои едноставни песни. 12 дупки шејк може удар 13 степени звук, со користење на соодветни прстите, може да се игра повеќето од песните.
вокален спектар : поделени во soprano шејк, alto шејк, бас шејк. soprano шејк, како што е пеење на птици, alto шејк mellow и целосна, бас шејк круг и длабоко. Изберете во зависност од вашите лични преференци, општо земено, C копче шејк е често користен, тогаш Г и С копче.
Цената на шејк е направен според производство и процес на тежина, шејк е направен од страна на грнчарството глина, месете со рака и тогаш изгори печење, тоа е тешко да се направи и мелодија. Во процесот на изгори печење, бидејќи на температура не контролирани па, некои од нив лесно да се промени,што доведе да не успех, толку цената ќе се подигне. Исто така шејк е рачно изработени со бавна брзина, па така цената на прирачник шејк ќе биде не толку евтини.
Пакет :
1* шејк,
1*рака
Прстите Дупка : дизајнирани и произведени од страна на тјунер лично, и гарантира совршена тонски квалитет, погоден за ергономски дизајн, повеќе удобност да thefingers.
Дува Дупка : користи напредна технологија, тон е наместена од страна на професионални тјунер, заоблени ивици дизајн дува дупка е повеќе наука хуманизирано, керамички материјал, еколошки не-токсични.
Звукот Дупка : звукот дупка е дизајниран за да се задржи стабилноста на протокот на воздух, нека изговор повеќе целост.
Висат Јаже Дупка : висат на вратот кога се игра за да се заштити шејк добро.
Гаранција За Квалитет :
Имаме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон, атрактивни звук, непречено извршување и доброто изглед.

Бренд Име:
SevenAngel
Дупка Дизајн:
ОТВОРЕТЕ
Тон:
C
E Механизам:
No
Број На Модел На:
0005 Шејк
Број на Дупки:
12 ДУПКИ
Површината Материјал:
Керамички
Клучни материјал:
Керамички
Тело Материјал:
Доломит
вокален спектар:
13 степен, исто така, LA - soprano ФА
Големина:
17.5*10.5cm
Површината Технологија:
попуштат

Слична стока во категоријата..