• Намалена цена
  • Ново
Преносни Топлина Пиштол Пламен Бутан Гас Лемење Железо Пенкало Факел Заварување Алатка
zoom_in

Преносни Топлина Пиштол Пламен Бутан Гас Лемење Железо Пенкало Факел Заварување Алатка

DEN 803.00 912.00

Износот
check Това е достапна


Преносни Топлина Пиштол Пламен Бутан Гас Лемење Железо Пенкало Факел Заварување Алатка Факел Лемење
Оваа бутан гас лемење железо е висока во капацитетот и одлично во изведба. Тоа може да се користи како обична лемење железо, топлина пиштол или пламен пиштол, многу практични.
Карактеристики :
Пенкало, стил на дизајн е уникатен, великодушни и елегантен.
Висок капацитет и одлични перформанси.
Лесен за палење, брз топлина и издржливи употреба.
Компактни димензии, лесен и пренослив да се носат.
Користат гас како својата моќ без напон и жица ограничување.
Може да се користи како обична лемење железо, топлина пиштол или пламен пиштол, многу практични.
Метална рачка карактеристики висока текстура и прецизната рака чувство.
Спецификации :
Боја : Сребро + Црна
Материјал : Пластика
Пополнување Капацитет : 12ml
Пламен Температура : 1300°C
Лемење Железо Температура : 450°C
Користење Време : 50-80 Минути
Тежина : 63g / 2.22 оз
Димензии : 1.9 * 16.7 cm / 0.75 * 6.57 во (Кол. * H)
Пакет Големина : 19.7 * 8 * 2cm / 7.75 * 3.15 * 0.79 во (L * W * H)
Пакет Тежина : 78g / 2.75 оз
Answer : ___________________________ Note :
Производот не е исполнет со гас сепак, ве молиме да рефил тоа пред употреба.
Пакет Листата :
1 * Лемење Железо Алатка
1 * Лемење Совет

Излезна Температура:
450
Број На Модел На:
ХТ-1937 година
Излезна Моќност:
450
Температурата Стабилност:
Бутан
Димензии:
170*20mm
Текст Voltagle:
450
Бренд Име:
newswan
Број На Модел На:
ХТ-1937 година
Текст Voltagle:
Бутан
Излезна Температура:
450
Температурата Стабилност:
Бутан
Излезна Моќност:
450
Димензии:
170*20mm

Слична стока во категоријата..