• Ново
24v 15ah Батеријата 350W 24 V 15AH батеријата пакет 24V шише за вода батеријата 15A BMS со 2A Држачи за Слободни царински такса
zoom_in

24v 15ah Батеријата 350W 24 V 15AH батеријата пакет 24V шише за вода батеријата 15A BMS со 2A Држачи за Слободни царински такса

DEN 11174.40

Износот
check Това е достапна


24v 15ah Батеријата 350 W 24 V 15 AH батеријата пакет 24 V шише за вода батеријата 15 A BMS со 2 A Држачи за Слободни царински такса
Напомена : Оваа батеријата може да се користи за 24 V 100 W-350 W мотор
Делови се вклучени :
1. 1pcs 24v 15ah Литиум Батерија,15 A BMS Изграден во
2. 1pcs 29.4 V 2 A Полначот (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач plug ние може да понуди )
3. Двојно клуч, на испуштање на жица
Литиум батерија спецификација :
Батеријата Модел : 24 V 15 Ah
Номиналниот Капацитет (AH) : 15ah
Номинален Напон (V) : 24 V
Мобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 40mΩ
Мобилен Спецификација : Користете 3.7 V 2200mah 18650 Ќелија
Мобилен Комбинација : 7-паралелно 7-серија
Животен циклус : повеќе од 800 циклуси
Батеријата Големина : 380*92mm
Батеријата Тежина : Околу 3kgs
Полнење :
Начин на полнење : CC/CV
Стандард наплатат Струја : 2 A
Макс Континуирано Полнење Струја : 5 A
Полнење критичниот Напон : 29.4 V
Мобилен Overcharge заштита Напон : 4.2 V
Полнење Температура Опсег : 0 - 45°C
Празнење :
Макс Постојано Испуштање Струја : 15 A
Врв за Испуштање Струја : 45 A
Испуштање на критичниот Напон : 20 +/- 1 V
Мобилен Overdisharge заштита Напон : 2.75 V
Испуштање Температура Опсег : -20 - 60°C
Безбедност Тест :
Краток Спој Безбедност Тест
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност Тест Не оган, Нема експлозија
Потреба Од Безбедносни Тест
Истиснување Безбедност Тест
Висока Температура Безбедност Тест
Апликации : ·Електрични Возила, како што се E-велосипед, E-скутери, голф автомобил, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички ·Електрични чамци, како што се контрола рибарски чамец ·Роботи за индустрии и воени ·Remote data transfer system ·Сателитска комуникација станица ·Он-екипаж на авиони ·Моќ алатки, како што се дупчење, сечење и полирање алатки ·Моќ снабдувач за системите за Обука, како што се Торпедо Тренер
За важни превозот вести!
Напомена : Ако вашата адреса е на еден остров,ве молиме контактирајте со нас пред место цел,ви благодариме!
За Европските купувачи :
Сите парцели обично се испраќаат од UPS-от или ДПД, тоа не треба да се обрне било царинска такса.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето.
За Американските купувачи :
Ние ги испратите по Fed Ex или UPS-от,времето За испорака е обично 8-15 дена по испраќањето.
Понекогаш ние испрати ПРОЗОРЦИ,а понекогаш и ние испрати Fedex, ние изберете побрзо еден.
Нема потреба да се плати било царинска такса!
За Јапонија,Кореја, Индонезија ,Малезија , Singapor,Tailand, Виетнам купувачи
Ние испрати со посебни превозот метод ,времето За испорака е обично 5-8 дена по испраќањето.
За руско / Белорусија купувачи :
Ние ги испратите по CDEK.

Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
CYGEREEN
Напон:
24v
Модел:
24V 15AH литиум батерија
мобилен:
Користете 3.7 V 2200mah 18650 Ќелија
Капацитет:
15ah
Одговараат за моторни:
24V 100-350W Мотор
Големина:
380*92mm
Животен циклус:
повеќе од 800 циклуси
полнач:
29.4 V 2A Полнач

Слична стока во категоријата..