• Намалена цена
  • Ново
DashCam Full HD 1080P 170 Степен Широк Агол Автомобил Dvr Камера 30fps Вози Рекордер 3 Автомобилот Рекордер G-сензор Цртичка Камера
zoom_in

DashCam Full HD 1080P 170 Степен Широк Агол Автомобил Dvr Камера 30fps Вози Рекордер 3 Автомобилот Рекордер G-сензор Цртичка Камера

DEN 1651.00 2200.80

Износот
check Това е достапна

Dash Cam Full HD 1080 P 170 Степен Широк Агол Автомобил Dvr Камера 30fps Вози Рекордер 3" Автомобилот Рекордер G-сензор Цртичка Камера
функција :
· 170 степен супер широк агол леќа Dashcam · 1920 x 1080 P / 30fps high definition резолуцијата · 3.0 инчи висока резолуција на LCD, може да видите додека снимате · Поддршка HDMI висок квалитет на видео пренос · G-Сензор и движење откривање за да се задржи на снимање на сензор податоци во итни случаи не може да се покрие · Јамка снимање со лесна, не течење вториот · Автоматско циркулираат снимањето, тоа е во можност да постави рекордно време на секоја датотека · Гледате видео истовремено додека возите, поддршката на на-место да се игра назад · Движење откривање функција
ЧПП за DVR : П : Зошто мојот dvr камера покажуваат "SD картичка Целосна"? А : 1) ве Молиме проверете ако вашата мемориска картичка е оригинален бренд висока брзина на Класа 10 мемориската картичка, ако користите некои копија картичка како Класа 4 или за Класа 6, тоа ќе укажуваат на SD картичка целосна, бидејќи тоа не е компатибилен. (ве молиме имајте на ум : DVR max поддршка само 32 GB картичка) 2) ве Молиме проверете ја вашата dvr МЕНИ settings ако имате отворена на Почетокот на Снимањето на оваа функција веќе ? Мора да се отвори Циклус на Снимањето на оваа функција претходната видео може да се избрише. 3) ве Молиме проверете ја вашата dvr МЕНИ settings ако имате го исклучите G-Сензор оваа функција веќе во исто време? Ако G-Сензор на, на датотека ќе биде заштитен дека не може да се замени, па SD картичка ќе биде полн. 4) мора да ја форматирате за да се расчисти до вашата мемориска картичка датотека со рака најмалку 2~3 пати во рок од еден месец бидејќи мемориската картичка внатре ќе имаат некои заклучен датотека која се случи за време на возењето на некои итни време, но тоа заклучени датотеки не може да се замени автоматски. Мора да ги избришете и нив од страна на рака. П : Зошто мојот dvr камерата снима само околу 10 секунди ? A : проверете дали имате вклучување на Движење Откривање на оваа функција веќе ? Ако Движење откривање е во видео режимот, откако нема движење во предниот дел, dvr ќе го паузирате снимањето, по 10-ти. Откако било движење пред dvr повторно, оваа функција може да се направи dvr откривање на ова движење а потоа да се продолжи снимањето, повторно. П : Зошто мојот dvr камера имаат квичат или некои други звучни проблем? A : Нормално ако вашиот dvr камера имаат квичат звукот што треба да бидат внатре електрична енергија тековна не fitable, ве молиме проверете дали можете да користите usb кабел поврзете компјутер или некои домашни адаптер за полнење не полнење на овој dvr, тоа не е во ред, затоа што оваа dvr камерата може само да се полнат со автомобил полнач, usb кабел може да не ги префрлуваат доволно електрична струја.

Sd Мемориска Картичка:
8G, 16G, 32G, Ниту еден
Бренд Име:
Maifang
Рамки Во Секунда:
30
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Батеријата:
Вграден-во
Интерфејс:
USB2.0,Micro SD/ТФ,HDMI
GPS logger:
Никој
OSD Language:
Португалски,Јапонски,Кинески (Традиционалните),Кинески (Поедноставен),Англиски Јазик,Германски
Големина На Дисплеј:
3-5
Пиксели:
800Mega
Слики Сензор:
1/3 Боја Cmos
Број На Леќи:
1
Макс Надворешна Меморија:
32g
Специјални Функции:
Движење Откривање,Циклус на Снимањето,Визија Ноќ,Време и Датум Екран,Цикличното Снимањето,Широк Динамички Опсег,Микрофон,G-sensor
Видео Формат:
AVI
Видео Кодот:
H. 264
Камерата Резолуција:
1920x1080
Агол На Гледање:
170°
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Екранот Размер:
16
Екран На Допир:
No
Оригиналниот Пакет:
Yes
Траење На Батеријата:
јамка снимање
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Чипсет Производител:
JL
Големина На Дисплеј:
3 Инчи Дисплеј
цртичка камера:
170 степен широк агол
вози снимач:
Паркинг следење на функција
Автомобилот Снимач:
Со Откривање Движење

Слична стока во категоријата..