• Намалена цена
  • Ново
Целосна Плоштадот / Круг 5d diy Дијамант Везови Зебра Дијамант Сликарство 3D Дијамант Крстот Бод Арт Деко Сликарство Коњ & Зебра
zoom_in

Целосна Плоштадот / Круг 5d diy Дијамант Везови Зебра Дијамант Сликарство 3D Дијамант Крстот Бод Арт Деко Сликарство Коњ & Зебра

DEN 297.00 540.48

Износот
check Това е достапна


Изберете ја вашата омилена дијамант форма 1.Полн Круг;2. Полн Плоштад .
забелешка : A : Нашата дијамант слика е без рамка. Б. Ова не е завршена слика, што треба да го направите тоа самите. В ве Молиме да се спречи децата од голтање. Г. број на секој дијамант ќе бидат испратени повеќе од потребни 20-30%. опис : Име на Производ : MHD DIY дијамант слика 1. Апликации : Дом, канцеларија, хотел, уникатен подарок 2. За Пакет : 30x40cm пакет со кутија 3. Длабоко дупчење област : 100% плоштадот дијаманти. Тоа е полна со дијаманти везови 4. Дијамант : 2,5 mm sqaure Смола Дијамант (Ако y ou треба круг дупчење, ве молиме оставете порака!) 5. Алатки : Точка вежба рачка, тврда пластика, пинцети, точка дупчење плоча. Заврши чекори: 1. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно. 2. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне). 3. Користете круг крајот да се држиме дијамант и малку притиснете го надолу за да ги добиете екстра цемент од 4. Солза освен делумно филм и се држи на дијамант на платно според соодветниот број 5. Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант 6. Откако ќе завршите, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто прикачена Фотографија Цел : Ние може да се направи дијаманти за вас. Доколку образецот и големина не се совпаѓаат нашата продавница вас. Ве молиме да ми кажете каков вид на дезени и големини ви се допаѓа, а ние ќе се прилагодите за вас, и да ви даде разумна цена, се добредојдени!
За Ефектот На поголема на големината, подобар ефект! Секој дијамант големина : 2.5x2.5 mm. Ако сликата е комплицирано, мала големина нема да биде добро! Јас ви препорачуваме да изберете големи димензии, ако сакате големи слики ве молам контактирајте ме, ние исто така може да посебни производство. За Нас Нашите дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка. Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи. И ние ќе сместени 20% повеќе дијаманти! Иако нашите производи не е најевтин, но квалитетот на нашите производи е најдобар! Кога ќе се заврши тоа, можете да испраќате фотографии од вашите слики за нас, ние ќе го покаже тоа да купувачи од целиот свет го цениме! Повратни информации Од вашите повратни информации е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута. Ви благодариме! Ако не сте задоволни со производот и услугата, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас пред да замине било negotive и било неутрален повратни информации.

Големина:
round-20x25cm, round-30x40cm, round-35x45cm, round-40x55cm, round-50x65cm, round-55x75cm, square-20x25cm, square-30x40cm, square-35x45cm, square-40x55cm, square-50x65cm, square-55x75cm
Бренд Име:
mhd
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Форма:
Еден
Дијамант форма:
Плоштад
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No
Име на производ:
MHD Дијамант Везови Крстот Бод
Применливи Простор:
Спална соба, дневна соба, канцеларија, хотел, декорации
Ткаенина Тип:
Платно
Diamond Материјал:
Смола
Дијамант форма - факултативна:
1-коло дијаманти; 2-квадрат дијаманти
Алатки:
Остри вежба месо тело, тврда пластика, tweezer, дијамант плоча
Пополни област:
Целосна

Слична стока во категоријата..