• Намалена цена
  • Ново
Животно,Целосна,Дијамант Вез,5D,Дијамант Сликарство,Куче Среќен Денот на Вљубените Крстот Бод,3D Дијамант Мозаик,Божиќ,Подароци
zoom_in

Животно,Целосна,Дијамант Вез,5D,Дијамант Сликарство,Куче Среќен Денот на Вљубените Крстот Бод,3D Дијамант Мозаик,Божиќ,Подароци

DEN 360.00 600.00

Износот
check Това е достапна


Дијамант везови дијамант мозаик везови крст-бод чај rhinestones Првенство Ѕид налепници кошница Колекции за везови предиво слика на платно дијамант мозаик foamiran дијамант сликарство слика на rhinestones слики rhinestones
Животно,Целосна,Дијамант Вез,5 D,Дијамант Сликарство,Куче Среќен Денот на Вљубените Крстот Бод,3 D Дијамант Мозаик,Везана,Занаети,Божиќ,Подароци Ѕид Оркестарот (Z501 J931)
Совети : Ние ви Препорачуваме Да Избор Големи Димензии Да се Направи Ред, Како и Големината На Дијаманти Е Околу 2,5 мм, Па Фото Големина на Повеќе Големи, Ефектот Ќе Биде многу Подобро достапни Големини : ве Молиме изберете Материјал : Памук и Квадрат дијамант употреба : diy дијамант слика ; дијамант везови слика; Ставки вклучени : 1. Доволно смола дијаманти. 2. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела) 3. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. Нашата продавница користите квадратни смола дијамант како суровина и имаме две дијамант стилови : девет работ и тринаесет-раб. Комбинација на овие два стилови ќе го направи слика се појави за да биде повеќе домот, во текстура со shinning светлината.Во споредба со традиционалните смола сликарство,нашите дела имаат поголема смисла на stereophotograph и луксуз, совршено се изразува со нов стил смола дијамант, стои за вашиот домот вкус за куќа декорација! Смола дијамант е произведен од страна на само неколку производители. Покрај тоа, поради своите мали димензии, тоа е тешко да се избегне дефицит прашање апсолутно. Во меѓувреме, тој, исто така, ќе земе многу на работници да ги собереш дефицит на предмети со таква мала големина. Затоа, Agassi одлучи toadd 20% повеќе дијаманти за секоја торба за да се направи се за можноста на дефицит прашање, како и некои неочекувани околности како операција грешки во DIY. Agassi 's смола дијамант состои од 447 дијаманти со различни бои за да го изразат боја промени се потребни во секакви услови. На богати бои и живописни ефект целосно ќе ги задоволи условот за личен интерес, собирање, подароци, DIY, или се користи како виш куќа декорација. .. За Пакување .. A : меур торба ефект покажуваат Б : тетрапак пакување ефект покажуваат Опис : Различни големини за секоја слика, така што на различни кутии или торби меур. ~~~ Препорачува причина ~~~ Препорачува причина :
1.100% сосема нов
2.Ефтин (извор фабрика)
3.Реална слика (задоволат побарувачката)
4.Разни модели (заокружување)
5.Време на испорака (5-7 дена) ~~~ За Дијаманти ~~~ ~ Постојат два вида на дијаманти : 1 , точка 9 ; 2 , дел 13 .
Постојат 447 бои . Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм . ~~~ Пакет на Дијаманти ~~~ Секоја кеса има 210 - 240 парчиња .

Големина:
20x25cm, 25x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x65cm, 60x80cm, 70x90cm
Бренд Име:
MYCELLA
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
Место на Потекло:
Кина
Големина на:
25x23x12cm
поставување на сонцето:
3d дијамант сликарство
Тема:
5d diy дијамант везови
Точка Не:
Z501J931

Слична стока во категоријата..