• Намалена цена
  • Ново
Убавина-Емили Cintrast Боја А-линија Деверуша Фустани 2017 Партија Пром Фустани Свадба Фустани враќањето дома
zoom_in

Убавина-Емили Cintrast Боја А-линија Деверуша Фустани 2017 Партија Пром Фустани Свадба Фустани враќањето дома

DEN 3204.00 4388.64

Износот
check Това е достапна


Напомена : Сите големина земе со рака. Мерење ќе биде од 1 до 3cm разлика од различен начин Големина на Табелата НИ Големина 2 4 6 8 10 12 14 16 инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 83 33.5 84 34.5 88 35.5 90 36.5 93 38 97 39.5 100 41 104 Половината 25.5 65 26.5 68 27.5 70 28.5 72 29.5 75 31 79 32.5 83 34 86 Колковите 35.75 91 92 36.75
37.75 96 38.75 98 39.75 101 41.25 105 42.75 109 44.25 112 Шупливи до Подот 58 147 58 147 59 150 59 150 60 152 60 152 61 155 61 155 Плус Големина 14 W 16 W 18 W 20 W 22 W 24 W 26 W инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 104 43 109 45 114 47 119 49 124 51 130 53 135 Половината 25.5 68 36.25 92 38.5 98 40.75 104 43 109 45.25 115 47.5 121 Колковите 35.75 110 45 116 47.5 121 49.5 126 51.5 131 53.5 136 55.5 141 Шупливи до Подот 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155
Мерење Предупредува
Ако сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!
1. Биста : __________
2. Половината : _________
3. Хип : __________
4. Рамо до рамо : ______
5. Рамо до подот (со чевли на) : ________
6. Висина ( од врвот на главата до подот без чевли) : _____ Ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.
Забелешка : Ако ви треба други бои, ве молиме, изберете "Други боја" или "Повеќе Боја" боја на опција, а потоа ја напушти боја број во цел забелешка. Ако имате било каков сомнеж ве молиме контактирајте со нас преку порака tools.
Стил Разновидност
Дојдовме блиска соработка со различни фустан произведува, гарантирање огромна колекција на стилови за клиенти избор.
Вистински Фото Снимање
Ние се земе фотографиран за секој нов стил во нашата сопствена/соработници' студио секоја сезона
Фустан Индивидуализира
Уживајте во нашите сопствени прилагоди на услуги за подобро да се вклучите! Свадба и формално фустани со наменска опција на производот страница се индивидуализира настрана од редовните големини од 2-26 W.
Уникатен Дизајн
Поседуваат тим на креативни дизајнери, имаме изградено свои брендови (Miama за Свадба Dreses и Rani за Формално Наметки). Досега, ние дизајниравме над 600 стилови, кои се ексклузивни за да Milanoo.
Парична Казна Квалитет
Со тим на стручни dressmakers, ние сме во можност да ги користат најдобрите производство техники за да се создаде вашиот фустан.
Голема Цена
Со доставување фустани директно од фабриката на клиентите, имаме трошоците и оперативни расходи контролира за да се најголемите прошири, осигурувајќи нашите клиенти да добијат повеќето вредност надвор од нашите производи. 1. Фустан Дизајнирање 2. Моделот На Одлуки 3.Прилагодувањето 4. Pleats Ruching 5. Шиење 6. Под Притисок 7. Beading 8. Топ Притискање на А. Ние обезбеди Слободен Воздух Mail и Забрзан Превозот, како што курирската служба DHL,EMS,ДПД,UPS-от,FEDEX и така натаму. Обично тоа ќе трае околу 3-5 недели по Воздушен Mail да повеќето земји.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Size
Тип На Објект:
Деверуша Фустани
Декорација:
Нивоа,Pleat
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Силуета:
А-Линија
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Половината:
Империја
Моден Елемент:
Контраст Боја
Бренд Име:
Убавина-Емили
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Ткаенина Тип:
organza
Возрасна Група:
Возрасни
Број На Модел На:
2016082515
Деколте:
Душо
Фустани Должина:
Кат Должина

Слична стока во категоријата..