• Намалена цена
  • Ново
2017 DXF Добар Квалитет 7.4 V 7000mAh 2S Lipo Батеријата 35C Max60C за РК Авион, Хеликоптер Quadrotor AKKU автомобил, камион, брод РК летало
zoom_in

2017 DXF Добар Квалитет 7.4 V 7000mAh 2S Lipo Батеријата 35C Max60C за РК Авион, Хеликоптер Quadrotor AKKU автомобил, камион, брод РК летало

DEN 1564.00 1646.40

Износот
check Това е достапна

2017 DXF Добар Квалитет 7.4 V 7000m Ah 2 S Lipo Батеријата 35 C Max60 C за РК Авион, Хеликоптер Quadrotor AKKU автомобил, камион, брод РК летало
ЗА DXF
DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина. DXF Батерии нуди одличен вредност преку обезбедување на фабрика директни цена и квалитет кој ги исполнува или го надминува оној на другите големи батерија производители. Сите DXF батерии во согласност со Ro HS и CE квалитет тестирање стандарди. DXF користите само Одделение клетката. DXF која е Навивачите hobbyking градот
Опис Бренд DXF Капацитетот на Батеријата 7000m Ah Континуирано празнење стапка 35 C Пукна го Оценувате 60 C Напон по келија 3.7 V Max напон по келија 4.2 V Напон на пакет 7.4 V Max напон по пакет 8.4 V Клетки 2 S Укажуваат на тоа наполнете го оценувате 1 C Силикони жица 10awg Plug T / XT60 / EC5 / TRX and Custom Бара дизајн Големина 135*45*20mm ( ± 0-3мм) Тежина 267.4± 2g Пакување листа 1pcs *100% Нов 7.4 V 2 S 7000mah 35 C Батеријата Сертификат CE,ROHS,MSDS,UN38.3
Забелешка: ако треба некои сопствени Приклучок, може да се нареди на батеријата и да се направи белешка која
Приклучок ви треба.
Претпазливост :
Не над задолжен повеќе од 4.2 V и воопшто не текот на испуштање подолу 3.7 V
Не го стави крај на висока температура состојба.
Не фрли во оган.
Не фрли во вода.
Забелешка: ако треба некои сопствени Приклучок, може да се нареди на батеријата и да се направи белешка која
Приклучок ви треба.

Испуштање го оценувате:
35C
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
DXF
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - NiMH
Технички параметри:
KV1100
Пластични Тип:
PC
Број На Модел На:
DXF10063N001
Големина:
135*45*20mm
Материјал:
Пластични
Надградба На Делови/Додатоци:
Батеријата

Слична стока во категоријата..