• Намалена цена
  • Ново
MOSEWORTH Lipo Батеријата 18.5 V 6S 6000mAh 40C РК Играчки Li-ion Батерии Хеликоптер Летало Авион Автомобил Модел Литиум Батерија
zoom_in

MOSEWORTH Lipo Батеријата 18.5 V 6S 6000mAh 40C РК Играчки Li-ion Батерии Хеликоптер Летало Авион Автомобил Модел Литиум Батерија

DEN 2939.00 3301.92

Износот
check Това е достапна

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 6 S 18.5 V 6000 MAH 40 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 40 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните Li-Po батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси. Достапни во широк спектар на капацитетите и напони, има батерија совршени за скоро било која апликација од затворен бавно флаер за големи спорт и aerobatic авион модели, како и микро да средни хеликоптер модели.
Објектот Спецификација Батерија Тип Висока стапка на испуштање на lipo батеријата Номинален Напон 18.5 V 6 S Номиналниот Капацитет 6000m Ah Големина 155*48*44mm Тежина 680g Составен Тип (Конфигурација) 5 S1 P Континуирано Празнење 40 C Max Пукна го оценувате 80 C Полнење Тековната 1-2 C препорачува (5 C Макс) Работна Температура Полнење 0~45°C,45~85%RH Празнење -20~60°C,45~85%RH Заштита Граница Над задолжен, со Текот на испуштање во Текот оптоварување, Краток Спој Приклучок тип Т Plug/XT60/EC2/XT90/JST/EC5/XT150 Бренд MOSEWORTH Земја на Потекло Кина
ЗАБЕЛЕШКА : не се судрат, расклопување, краток спој и да ја ставајте батеријата во оган. Прекинете да го користите Кога Тоа expends или температурата е над 70 ° C. Чувајте ги далеку од дофат на деца кои не можат да бидат тоа. Возила & Remote Control Играчки многу, многу, ние не ГАРАНТИРАЊЕТО за секој специфичен модел, бидете сигурни дека тоа одговара за употреба пред да купите.

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Бренд Име:
MOSEWORTH
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
6S 18.5 V 6000mAh 40C
Големина:
155*48*44mm
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Технички параметри:
Вредност 10
Материјал:
lipo батеријата
Надградба На Делови/Додатоци:
Литиум Батерија
Капацитетот На Батеријата:
6000 mAh
Празнење стапки:
40C
Напон:
18.5V 6S
Тип:
рк батеријата
Употреба:
рк авион
Материјал:
lipo батеријата

Слична стока во категоријата..