• Ново
10 парчиња од 1mm x 4mm x 1000mm Карбонски Влакна Лента
zoom_in

10 парчиња од 1mm x 4mm x 1000mm Карбонски Влакна Лента

DEN 624.00

Износот
check Това е достапна


Опис на Карбонски Влакна во Дресот на 1.0 mm x 4.0 mm x 1000mm
Спецификација
- Thicknes : 1.0 mm ( 0.019 " )
- Ширина : 4 мм ( 0.157" )
- Должина на : 1000 мм /Еез ( 39.37" )
- Тежина : 6.0 грам/Еез
Супериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р/Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .
"Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р/Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R/C модел експо во Кина ), секоја година . Ние би можеле да понудат не само на карбонски влакна Род ,Цевка ,Ленти ,Ламинатни ,но исто така и други суровини ,реновиран-дизајн на производи, како и технологија за размена .
Солидна Карбонски Влакна Лента
( Сликата е за illustartion како Ленти може да доаѓаат во различни големини )
Примена
Нашите Порибено Каталог (Забелешка. Ако вашата потреба големината не е наведен подолу, ве молиме да не информирате )
- Сите itmes имаат стекнато Ro HS , 6 P Тест за сертификација .
- Супериорен квалитет и исклучително мазна завршница .
- Направен од висока затегнувачка и modulus еднонасочно карбонски влакна (Toray) врз основа на винил-естер смола(Епоксидна достапни на барање) .
- Карактеристика ,Висока јачина ,мала тежина ,Низок коефициент на експанзија ,погоден за носене ,Корозија-отпорни,топлина-отпор ,рендгенска проницаемост
- Овие јаглерод прачки се идеален за Р/Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, Spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл . Олово Време, Ние може да се испрати во рок од 7 дена обично . Најдолг олово време е не повеќе од 20 дена . Голема Цел За голема цел , ве молиме да се напомене и се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст . Превозот
- Испорака низ целиот свет на располагање.
- Превозот ќе бидат направени во 8 дена (исклучи satuarday, недела и јавни празници).
- Item(s) ќе се провери внимателно пред породувањето.
- Точка(а), ќе бидат спакувани во многу добра состојба.
- Item(s) ќе биде прогласен како ПОДАРОК.
- Прогласување на пониска вредност може да биде направена по барање.
- Откако уплата е потврдена, ние ќе ве извести и организира испорака во 1-2 дена.
- Испорака обично трае околу 5-10days. Тоа зависи од тоа која област се.
- Ќе бидете известени преку е-маил со сите ажурирања.
Slaes во странство
- Источна Европа
- Северна Америка ,Јужна Америка
- Среден Исток/Африка
- Азија
- Во Западна Европа
- Австралија
Плаќање и цел ( Многу важно )
Ако не можете да се плаќа преку Alipay ,ве молиме не двоумете се да conatct нас ( RCHOBBY НА FOXMAIL.

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
Број На Модел На:
CFRPFLAT141000
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
НАЈДОБРИ ЈАГЛЕРОД
боја:
Црна
Примена:
R/C Хоби Модел,Змејот,Здравствен,Спортски,Зграда ,Едрење,Индустрија итн
Карактеристично:
Мала тежина ,Висока јачина
Материјал:
Карбонски Влакна Roving Заеднички со Висок Степен на Смола
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Слична стока во категоријата..