• Ново
4PCS EMAX Brushless Мотор MT3510 600KV KV600 Плус Тема Мотор за РК FPV Multicopter Quadcopter Дел
zoom_in

4PCS EMAX Brushless Мотор MT3510 600KV KV600 Плус Тема Мотор за РК FPV Multicopter Quadcopter Дел

DEN 5389.92

Износот
check Това е достапна

EMAX Brushless Мотор MT3510 600 KV KV600 CCW Г.С. Тема Brushless Мотор за FPV Multicopter РК Quadcopter Дел Карактеристики : Ладење Серија, ново дизајнирани high-end brushless мотор за multirotors Подолго траење на летот, ниска CG дизајн, лесен дизајн Воздух вшмукување систем дизајн, брзо ладење, поголема ефикасност и долг живот У клип спречува поаѓајќи од расклатување Висока прецизност ЦПУ обработка исклучителен дизајн, стерн контрола на квалитетот на откривање на корисник's вкус и позиција На ротација насока на моторни беше одбележана на предната бел, што го прави полесно да се утврди ротација насока за Г.С. и CCW мотор
Спецификации :
Бренд : EMAX
KV : 600 KV
Пакет големина : 14 * 9 * 4cm / 4.8 * 3.6 * 1.6 во
Пакет тежина : 236g / 8.3 оз
'

боја:
4 Г.С., 4 CCW, 2CW и 2CCW
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
РК Делови и Accs:
Антени
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Материјал:
Дрво
Алатка Материјали:
Издробен
За Возило Тип:
Авионите
Големина:
As description
Бренд Име:
uuustore
Надградба На Делови/Додатоци:
Гуми
Технички параметри:
Вредноста 4
Број На Модел На:
MT3510

Слична стока во категоријата..