• Ново
Собираат BNC конверзија линија, целосно заштитени BNC Машки 2* капчиња Кука, линија должина: 1.2 M
zoom_in

Собираат BNC конверзија линија, целосно заштитени BNC Машки 2* капчиња Кука, линија должина: 1.2 M

DEN 383.52

Износот
check Това е достапна


BNC конверзија линија , целосно заштитени BNC револуција 2* капчиња Кука , линија должина : 1.2 M Име на Производ : Целосна заштитен ракав BNC конверзија Линија Производ во Боја : Црна Производи Бр. : 21.040 Метал Материјал : Бакар Пластични школка материјали : најлон Површински Третман : Електрични параметри : CATI 500 V catii 150v/3а режим на Конекција : Применливи производи : јачина на изворот излез линија, oscilloscope текст линија врска тест Производ карактеристики : 1, коаксијален кабел, употреба на високо-квалитетна мека RG58 50ω коаксијален кабли, OD 5.0 мм, отпорност појавување на сите сигнал извор oscilloscope влезни и излезни карактеристики отпорност, намалување на преносот на тежината. 2, специјално обликувани црвено црн вилушка линија, меки и трајни, не е лесно да се пробие 3, Високо-квалитетни Чист бакар автомобил систем BNC висока фреквенција приклучокот, сигурен контакт; (повеќето на пазарот заштеди менува за цинк легура BNC) 4. Целокупната шприцоване на обвивка, долга врска и сигурен сервис живот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Бренд Име:
ALZRC
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Алатка Материјали:
Собрани класа
Материјал:
Композитен Материјал
За Возило Тип:
Летало
Број На Модел На:
Собираат
Надградба На Делови/Додатоци:
делови

Слична стока во категоријата..