• Ново
4pcs Оригинални EMAX MT4008 340KV моторни 6S lipo за DIY FPV летало wheelbase 800-960mm multirotor
zoom_in

4pcs Оригинални EMAX MT4008 340KV моторни 6S lipo за DIY FPV летало wheelbase 800-960mm multirotor

DEN 6143.52

Износот
check Това е достапна


4pcs Оригинални EMAX MT4008 340 KV моторни 6 S lipo за DIY FPV летало wheelbase 800-960mm multirotor

боја:
2CW 2CCW 380KV, 2CW 2CCW KV470, 2CW 2CCW 600KV
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Големина:
As description
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Алатка Материјали:
Собрани класа
Бренд Име:
uuustore
РК Делови и Accs:
Моторс
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
MT4008 340KV

Слична стока во категоријата..