• Ново
4x Emax MT1806 2280KV Brushless Мотор Г.С. CCW за РК 250mm Мини Quadcopter QAV250 200-300 Големини Трки летало
zoom_in

4x Emax MT1806 2280KV Brushless Мотор Г.С. CCW за РК 250mm Мини Quadcopter QAV250 200-300 Големини Трки летало

DEN 2088.00

Износот
check Това е достапна

4x Emax MT1806 2280 KV Brushless Мотор Г.С. CCW за РК 250mm Мини Quadcopter QAV250 200-300 Големини Трки летало
Опис : emax MT1806 2280 KV brushless мотор е специјално дизајниран за 200-300 големини multirotors, кој тежи само 18g. Тој нуди одличен настап на прифатлива цена. Секој мотор е внимателно избалансирани и тестирани пред да се испраќаат надвор од фабриката. Карактеристики : 1. Ниска CG дизајн, ligth тежина дизајн, повеќе лет траење 2. Фабриката има направено динамична рамнотежа тест за секој мотор 3. Integreated обработка помеѓу држач за монтирање на носителот и моторни капа 4. Усвојува Јапонија NMB лого, со ниско ниво на бучава и подолг живот 5. Усвојува Јапонија 0.2 мм вретено, со висока ефикасност и ниска топлина 6. Г.С. и CCW пропелер адаптери, држејќи пропелери цврсто. Спецификација : Структура : 12 N14 P KV : 2280 KV Должина : 26.7 mm Роторот надворешниот дијаметар : 23mm Бунари со дијаметар : 2mm Lipo батерија : 2-3 S Max. повлечете : 460g Проп препорачуваме : 5-6inch Тежина : 18g Пакет големина : 108*68*31mm Погоден за : 250mm wheelbase мини quadcopter, мала тежина фиксни крила copter, затворен 3 D авион Пакет вклучува :
2x EMAX Г.С. MT1806 2280 KV Моторни +2x EMAX CCW MT1806 2280 KV Моторни = 4 КОМПЈУТЕРИ / 1 БРОЈ
'

Бренд Име:
uuustore
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Моторс
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
mt1806 2280kv
Технички параметри:
Вредност 2
Големина:
As description
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Тип На Единица:
многу (4 парчиња/многу)
Тежина На Пакет:
0.31kg (0.68lb.)
Пакет Големина:
25cm x 20cm x 20cm (9.84in x 7.87in x 7.87in)

Слична стока во категоријата..