• Намалена цена
  • Ново
Преносни Webster цврстина тестер со model W-20
zoom_in

Преносни Webster цврстина тестер со model W-20

DEN 19557.00 22224.00

Износот
check Това е достапна


W20 преносни цврстина тестер webster цврстина тестер Мерка Алуминиумски Легури W-20
Карактеристики портабилен инструмент кој може да се изврши on-сајт цврстина тест на меки метали во согласност со Американските Стандардот ASTM B647. Се користи за да се провери резултат на топлина лекување и да се утврди дали механички performace на работното парче е прифатливо. Погоден за испитување на цврстина на алуминиумски профили, tubings, листови и други форми. Се користи за тестирање со долго или тешки workpieces или склопови незгодно да се испрати до лаборатории. Идеален за пласман увид на местото на производство. Различни модели достапни за тестирање на алуминиумски легури, месинг, бакар легури и бакар. Апликација која се Користи за да се утврди дали работата парче е термички обработени и проверка на ефектот на термичка обработка. Се користи за да се утврди дали работата дел е направен и обработени од несоодветно легури. Се користи за тестирање на работа парчиња со overlength, прекумерна тежина или склопови. Кои се користат за производство и инспекција, прифаќање инспекција и мониторинг на квалитетот и инспекција Главни Технички Параметри Мерен Опсег : 0-20 HW на Точноста : 0.5 HW Тежина : 0.5 kg Стандарден Пакет 1 Тестер 1 Стандард цврстина блок 1 Резервни indenter 1 калибрација клуч 1 Мал шрафцигер 1 за Носење

Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
W-20
Бренд Име:
niusiwen

Слична стока во категоријата..