• Намалена цена
  • Ново
RF моќ метар дневник детектор моќ за откривање на 1-600MHz AGC ALC компонента
zoom_in

RF моќ метар дневник детектор моќ за откривање на 1-600MHz AGC ALC компонента

DEN 1496.00 1574.40

Износот
check Това е достапна


1 MHz-600 MHz логаритамски моќ детектор
Производот се користи :
За радио фреквенција сигнал моќ за откривање, фреквенцијата спектар на 1 MHZ 600 MHZ е откриен, и радио фреквенција на сигналот од -74d Bm да 18d Bm може да се открие, и како радио фреквентни сигнали се конвертира во DC напон излез. Колку е поголема амплитуда или моќ на RF сигнал е, колку е поголем излезниот напон. Излезниот напон е директно пропорционална на логаритмот на влезниот сигнал амплитуда, што се проширува динамички опсег од откриен сигнал, и опсегот е 92d B.
Бебето може да се широко се користат во радио фреквенција на сигналот за откривање, сигнал моќ мерење, животната средина областа интензитет откривање, Тоа исто така може да се користи како составен дел на автоматски се здобијат со контрола и автоматско ниво на контрола. По соодветна модификација, бебето може да се направи во 1m W~1 KW радио фрекфентна енергија метар.
Тоа исто така може да се користи како стандард за производот излезна моќност конзистентност откривање.
Технички индикатори :
Работна фреквенција : 1 MHZ -600 MHZ
Мерење на моќност : -74d Bm на +18d Bm
Излезен напон : 0-2.5 V
Откривање на патека : 25m V/d Bm (типична вредност)
Текст отпорност : 50 Европа
Напојување напон : 6-15 V (уредувачки)
Сигнал интерфејс : RF влез е стандарден SMA автобус, моќ и demodulation излез се 2.54 игли, еден од иглички е заштитно јаже, а другата е снабдувањето со електрична енергија или demodulation излез.
Одговор крива :
Производот во вид :
Употреба метод :
RF влез интерфејс е SMA главата, и откривање излез DC ИЗЛЕЗ. Тоа е DC напојување. Овој производ е долго време да се има стока, можат директно да се преземат, постојат технички проблеми да се консултираат за да се јавите на сопственикот.
Методи на конекција се однесува на следната слика.
. '

Бренд Име:
TailKuKe
DIY Материјали:
Електрични

Слична стока во категоријата..