• Ново
GY561 Фреквенција Контра Рачен Тестер & Моќ Метар за двонасочна Радио Шунка
zoom_in

GY561 Фреквенција Контра Рачен Тестер & Моќ Метар за двонасочна Радио Шунка

DEN 1645.92

Износот
check Това е достапна

Оваа бројач на фреквенција може континуирано да се тестира на аналогни радио сигнал (handhold радио, безжичен телефон, GSM мобилен телефон итн.) и дигитален радио сигнал, за да се прикаже фреквенција параметар со јачина на сигналот.
Ова се најдобрите алатки за јачина на тестирање и радио одржување
Боја : жолта
Материјал : пластика
фреквентен опсег : 1 Mhz-2400 Mhz
RF моќ опсег : 0.1 W-50 W
отпорност на текст : 50 Ohm
точност : +/- 10% кога фреквенцијата е 140 Mhz~170 Mhz,400 Mhz~470 Mhz
Време на одговор : 0.2 s.
работна температура : 0~40 Degrees целзиусови степени
батерија : 1.5 V(AAA) x3
тековната потрошувачка : за 100m A
автоматско исклучување време : 80
Пакет Содржина :
1 x GY560 Фреквенција Контра + Моќ Метар за двонасочна Радио 1 MHz да 2.4 GHz
1 x Конвертирање конектор
1 x Антена
1 x Упатство
3 x 1.5 V (ААА) батерија
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Број На Модел На:
SZ-EYFL-I007296
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
UYIGAO

Слична стока во категоријата..