• Намалена цена
  • Ново
Dual батеријата слушалки Магнетни Слушалки со Bluetooth слушалки со микрофон Безжична Спорт Слушалки Hongsund HB806 P
zoom_in

Dual батеријата слушалки Магнетни Слушалки со Bluetooth слушалки со микрофон Безжична Спорт Слушалки Hongsund HB806 P

DEN 815.00 959.04

Износот
check Това е достапна


Dual батеријата слушалки Магнетни Слушалки со Bluetooth слушалки со микрофон Безжична Спорт Слушалки Hongsund HB806 P
Опис на производот Одличен Звук, Одлично се Вклопуваат Untether себеси од 3,5 мм shackle, да се избегне метежот на слушалки, оди безжична! Лесен и удобен прилог на било менуваат или работат надвор, на HB806 е прилагодлив на единствена форма на ушите со 3 вклучени во увото совет големини и стабилна се вклопуваат во увото поддржува. Со удобни, безбедни се вклопуваат доаѓа и голема звук, одличен бучава изолација, и чувството на ништо не се помеѓу вас и вашата музика. Двојна Употреба на Батеријата 110m Ah литиум полимер батерија, во целосна моќ состојба, може да се залагаме за 10 дена.Пуштање на музика / зборува до 8-10 часа (40% јачина на звук) е еднакво на 160-200 песни. IPX-5 Водоотпорен Сертификација Сите временски услови спортски партнер,авторитетен тест лабораторија за тестирање критериуми : симулирани rainstorm средина, од различни агли се Одржи 3min прскање на слушалки на 30 KPa вода под притисок. Bluetooth 4.1 Искуство најновите Bluetooth 4.1 аудио со A2 DP, подобрување на конекција стабилност, побрзо спарување, пониски латентност, како и пониска потрошувачка на енергија од поврзани уреди (како вашиот телефон) кога безжично аудио стриминг. До 33ft безжичен спектар. Компатибилен со i OS, Android и Windows, и други Bluetooth-от уреди. Магнетни Елеганција На Hongsund HB806 се идеален придружник за оние кои побарувачката голема аудио квалитет, внимателен дизајн на производот, и разноврсна безжична earbuds. Стабилна Носи Инспирација од Ајкула Перка уникатен дизајн виси уво движење, 3 D три-димензионални лиење, од ајкула перка инспирација, донесе повеќе моќни движење на гени. Спецификации Технологии : Bluetooth 4.1, со A2 DP, AVRCP, HSP, HFP Безжичен Спектар : До 33' (10m) Зборува & Музика Време : До 8 Часа Време на Мирување : До 240 Часа Време на Полнење : 2 Часа Моќ Влез : DC 5 V Батерија Тип : Батерија Li-Полимер

Функција:
За Мобилен Телефон,Спорт,Обични Слушалки,HiFi Слушалки,За iPod
Поддршка СТАН:
No
Линија Должина:
Никој
комуникација:
Безжичната
Поддршка Apt-x:
No
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Конектори:
Никој
Број На Модел На:
HB806 P
Vocalism Принцип:
Динамичен
Безжичен:
Yes
Отпорот:
30Ω
Приклучок Тип:
Безжичната
Зачестеност Одговор Опсег:
20-20000Hz
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Активен Бучава Отказ:
Yes
Чувствителност:
116dB
Водоотпорен:
No
Стил:
Neckband
Бренд Име:
Hongsund
Со Микрофон:
Yes
Контрола На Копчето:
Yes
Безжична Тип:
Bluetooth

Слична стока во категоријата..