• Ново
10/20/30/50/100ml PTFE Центрифуга Цевка Круг Дното Со Завртка Капа Лабораторија
zoom_in

10/20/30/50/100ml PTFE Центрифуга Цевка Круг Дното Со Завртка Капа Лабораторија

DEN 540.00

Износот
check Това е достапна

Производ Објект : 10/20/30/50/100ml PTFE Центрифуга Цевка Круг Дното Со Завртка Капа Лабораторија
Материјал : PTFE
Капацитет : 10/20/30/50/100ml
Повеќе специфични димензии ве молиме погледнете го digram!
Дното : Круг Дното
Боја : Бела
Карактеристики :
1.Температура : -200 C ~ + 250 C
2.Отпорни на киселина, алкално, аква regia, киселина, флуороводородна киселина и разни органски растворувачи.
3.Исклучително ниска разрешување и врнежи на метални јони.
4.Празно вредност на метални елементи е ниска и содржината на олово и ураниум е помалку од 0.01 PPB е најнапредна анализа дома и во странство.
5.Без влијание на животната средина и фреквенција, на dielectric тежината е мала и падот на напон е висока.
6.PTFE е цврст материјал со најмалата површина.
7.Тоа е широко се користат во важни сектори како што се националната одбрана, за атомска енергија, нафта, за радио, моќ, машинската, хемиската индустрија и така натаму.
Секој Обид за 1 Парче!
Забелешка : за сите прашања во врска со тоа,се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме

Капацитет:
10ML, 20ML, 30ML, 50МЛ, 100ML
Бренд Име:
BINFUL
Класификација:
Beaker

Слична стока во категоријата..