• Намалена цена
  • Ново
Балет Tutus,црвена Класичен балет туту,професионални возрасни балет туту,туту танц,балет туту девојки црна
zoom_in

Балет Tutus,црвена Класичен балет туту,професионални возрасни балет туту,туту танц,балет туту девојки црна

DEN 12319.00 14160.00

Износот
check Това е достапна


Забелешка : Мерења НЕ може да ги задоволи нашите стандардни големини, ве молиме изберете "custom made". Ни остави порака за мерења во centimerters : висина, биста, половината, колковите, полна дебелина и назад должина. Единица : CM. Овие облека мерења се совршени за тело мерења +3cm, или -3cm. Туту мерења, се направени без истегнување,+-3cm отстапување. Големини се во инчи ве молиме дојдете до дното. Висина е многу важно.
Времето за производство и Испорака на време Сите професионални балет носии се направени да нарачате, времето за производство е обично 15-20 дена. Тоа ќе биде подолго време на шпицот на сезоната и празници. EMS зема 6-10 работата дена, DHL и Fedex потрае околу 3-7 работни дена. Ве молам изберете на кој начин е потребно. Ве молиме контактирајте со нас прво, ако тоа е раш цел.
-Материјал и опис : црно и бело еластичен polyamide ткаенина за bodice и полни надеж, во облик на дијамант applique во сина топла розова и жолта/злато, црвена, сина и жолта/злато камења на bodice, сребро тапацир на страна, paillettes; 8 панели во дете големини, и 10 панели во возрасни големини; двојно очи и една јадица на назад, со што се овозможува 3cm на вредноста соба. Невидливи жиците на бистата линија за усогласување, како и. Анти-слајд рамо ремени во голи боја се достапни. 10 слоеви квалитетна фирма tulle. Туту tulle се спојуваат со рака. Сите paillettes и монистра се исто така stitched на туту од рака.
-Како да се измери големината?
1) Висина : од врвот на главата да се долниот дел на ногата.
2) Биста : Со раце релаксирано на страни, мерка најголем дел од Биста, одржување на мерната лента, паралелно со подот.
3) Половината : Мерка околу најмалиот дел на половината. Не текот на облека.
4) Колковите : Мерка најголем дел од хип.
5) Целосна Дебелина : Целосна дебелина е побарано. Ве молиме да се кандидира за мерење лента од еден рамо надолу под crotch, потоа назад до друг, рамо.
6) Назад Должина : Стави на јаже или лента на најмалиот дел на половината (softest дел на половината). Видно коска се наоѓа на задната страна на вратот, откако таа ја наведна главата.Назад Должина е вертикална снимени од истакнати коска на половината линија.
7) Пред Должина : од биста bugle точка на хип bugle точка.
Ве молиме лента се однесуваат на нашата настава. Било какви други прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Слика за тоа како да се измери :
Ве молиме имајте во предвид дека големината подолу само за вашиот референца. Големина мерење разликата е дозволено.

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, customized size
Танц Тип:
Балет
Пол:
Жените
Бренд Име:
сјајна утро
Танц Тип:
Балет
Број На Модел На:
BL0023
Материјал:
Spandex,Најлон,Памук,Полиестер
is_customized:
Yes
Назад на Bodice:
двојно очи и една кука
Танц улоги:
Harlequinade
боја:
Виолетова

Слична стока во категоријата..