• Намалена цена
  • Ново
3.0 Супер Надградба LED светилки drl КОЧАН Ангел Очи КРИЕШЕ Светлата Bi-xenon Проектор Леќа Автомобил Headlamp Retrofit DIY H1 H4 H7 9005 9006
zoom_in

3.0 Супер Надградба LED светилки drl КОЧАН Ангел Очи КРИЕШЕ Светлата Bi-xenon Проектор Леќа Автомобил Headlamp Retrofit DIY H1 H4 H7 9005 9006

DEN 2592.00 2879.52

Износот
check Това е достапна


3.0" Супер Надградба LED светилки drl КОЧАН Ангел Очи КРИЕШЕ Светлата Bi-xenon Проектор Леќа Автомобил Headlamp Retrofit DIY H1 H4 H7 9005 9006 Овој комплет е надградба супер 3.0" проектор леќа комплет. Се споредува со стандардот еден, овој комплет е со посветла светлина излез и поширок спектар на светлина. Спецификација : Проектор леќа димензии : 3.0 Инчен Леќа Материјал : Стакло, а не пластика. Со долг животен век и висок transmittance. Проектор Материјал : Метал. Може да издржи 300 степен температура. Маска материјал : Висока Температура Отпорни на Пластика. Cut-off зрак опции : LHD/RHD LHD Лево-страна-диск, воланот на лево, автомобилот во Русија, САД..итн. RHD Десен-диск, воланот на десно, автомобилот во велика БРИТАНИЈА, Јапонија..итн. Fitment : Одговара за H4, H7 Светла. За други светлата тип, овој комплет, исто така, ќе одговара. Проектор бара сијалица тип : H1 xenon Ангел Очи : Супер Светло Надградба КОЧАН LED Ангел Очи! 3 Пати помудри од CCFL Ангел Очи! Со Авто - Заштита на Функција, кога ќе го вклучите светлата, ангел око ќе се исклучи автоматски. На овој начин, тоа може да се намали температурата и подолг животен век. Опис : Состојба : 100% Сосема Нов, никогаш не се користат или се инсталирани. Функција : Bi-xenon проектори леќа , им понуди на двете висока светла и ниски светла функција. Јасно Cut-Off-Line, нема да слепите на возачите кои доаѓаат од спротивна насока. Fitment : многу лесно да го инсталирате, одговара за повеќето автомобили/мотоцикл совршено. Пакетот вклучува : 2 x 3.0 инчен Супер Bi-xenon проектор леќа 2 x Висока температура отпорни на проектор shrouds 2 x LED светилки drl Ангел Очи Инсталација за Миење & заклучување прстени 1. Ве молиме проверете јасно слика, опис и имајте на ум дека поради влијанието на монитор резолуција и животната средина, сликата боја може да биде малку различен од материјал објект. 2. За да се забрза вашата нарачка, ве молиме ги споделите со нас вашите детали барање, како што се боја темп, крушка тип итн., и ни остави вашите детали за контакт име, адреса, телефонски број/мобилен телефон број, пост код. 3. Ве молам дозволете ми да знам ако треба ни да се напише на пониска вредност во комерцијални invioce. Но, ова пониска цена не покажува вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на средството и може да не се однесуваат на некои земји со различни тарифни правила. 4. Ве молиме чувајте ги сите производот labels првично како maintainance сертификат. 5. На излез од баласт е висока votage линија, ве молиме да не го намали за rejoint, тоа не е безбеден и не може да се добие одржување.
1. Нарачаните стоки ќе биде во рамките на 3 работни дена по исплата потврди. 2. Пакетот ќе биде обележан "Подарок" или "Пример" за лесно сопствени грешки.

Дијаметар:
90mm
Име На Модел:
3.0 Супер-TG КОЧАН
Бренд Име:
BRITUNE
Тип На Објект:
Ангел Очи
Сијалица Големина:
h1 xenon
моќност:
35W
Напон:
12V
посебни:
Bi-xenon Светлата
Fitment:
сите светла со доволно простор
Употреба:
Retrofit
Со:
led ангел очи
Големина:
3.0 inch
Тип:
леќи за фарови
Додавање на:
Дење Работи Светла

Слична стока во категоријата..