• Ново
кревање работа платформа со CE за продажба
zoom_in

кревање работа платформа со CE за продажба

DEN 96000.00

Износот
check Това е достапна

кревање работа платформа со CE за продажба
Предности :
1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.
2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.
3.Анти-малку режа дизајн; главниот pin-roll место усвојува само-подмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.
4.Опремени со алуминиумска легура мешавина-стоп под платформа
5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.
6.Експлозија-доказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.
7.До Американскиот стандард ANSI/ASME и Европа стандард EN1570
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1. Експлозија-доказ вентили
2. Прелевање вентил
3. Итни пад вентил
4. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
5. Итни пад вентил
6. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
Слика за Вашиот Преглед
Сертификат : ISO и В
Фабриката се покаже
Контакт Информации :
Сара (Продажен Менаџер) Qingdao Sinofirst Машини Co., Ltd.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang, Qingdao Кина
Моб : +86-13889928667 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301 Whatsapp : +86-13889928667 Skype : сара.tian1990
URL : www.liftawp.com www.sinolifter.cn

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Должина:
2m
Име На Модел:
SS08
Специјални Функции:
КАРГО ЛИФТ
Објектот Ширина:
1.7m
Објектот Тежина:
430kg
Објектот Висина:
0.6m
Материјал Тип:
Челик
is_customized:
Yes
Автомобил Направи:
Статички Режа Лифт
Име:
режа лифт

Слична стока во категоријата..