• Намалена цена
  • Ново
Dsycar 1Pcs 3D Метал Автомобил Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за BMW 530 525 535, додатоци за декорација налепници
zoom_in

Dsycar 1Pcs 3D Метал Автомобил Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за BMW 530 525 535, додатоци за декорација налепници

DEN 153.00 180.00

Износот
check Това е достапна


Карактеристики :
1.Материјал : Цинк Легура На Хром ;
Големина : 6.6*2.5 cm /2.59*0.98 инчен
2.Никогаш нема да Избледи и Вода Доказ & 3 M Само Лепило! Не треба екстра лепак и други предмети.
3.Едноставен за инсталација, Без алатки потребни. може да се примени на било чиста рамна површина -возила, врати, поштенски сандачиња, стакло, метал, итн.
4.Исклучителна детали изработка , Лифт целокупната форма на автомобил на логото стил.Супер три-димензионални смисла , Видливи дебелина и текстура, сите метални материјали.
Како Да Се Инсталира :
1.Чиста и сува саканата локација(рамна положба)
2.Отстрани една страна од лепило,се држи и на задната страна од метал амблем.
3.Отстранување на другата страна од лепило,се држи на саканата локација на автомобилот.
4.Притиснете и амблем.
5.Оставете го сам, без миење во 48 часа.
Како да се отстрани :
Користи фен за коса да се загрее на налепница,потоа излупете исклучување на налепница лесно од автомобил.
Мерки на претпазливост :
1.Ве молиме да користите детергент за чистење на површината на целта пред лепење, хром значка мора да биде поставен на рамна површина.
2.Употреба на фен за коса да се загрее 3m лента малку.
3.Стап и да ја задржите вашиот автомобил не-се мијат во рок од 48 часа за да се постигне најдобар adhesiveness.
Пакетот вклучува :
1 x 3 D Метал Налепница

Тип На Објект:
Налепници
Тип:
Други 3D Налепница
Објектот Должина:
7cm
Модел:
Број / Писмо
Објектот Висина:
1cm
Бренд Име:
DSYCAR
Име На Модел:
C0584
категорија:
3D
Објектот Ширина:
3cm
Налепница Сместување:
Целото Тело
Вид На Налепница:
Креативни Налепници За
дизајн:
зборови
Пакување:
Не Се Пакувани
Материјал Тип:
Метал

Слична стока во категоријата..