• Намалена цена
  • Ново
Lenvio 2GB RAM меморија+16GB Андроид 7.1 е Радио за АВТОМОБИЛ GPS Навигација За Nissan Sylphy 2008 2009 2010 2011 Автомобил DVD плеер мултимедијални BT DAB
zoom_in

Lenvio 2GB RAM меморија+16GB Андроид 7.1 е Радио за АВТОМОБИЛ GPS Навигација За Nissan Sylphy 2008 2009 2010 2011 Автомобил DVD плеер мултимедијални BT DAB

DEN 17627.00 28896.00

Износот
check Това е достапна


Lenvio 2 GB RAM меморија+16 GB Андроид 7.1 е Радио за АВТОМОБИЛ GPS Навигација За Nissan Sylphy 2008 2009 2010 2011 Автомобил DVD плеер мултимедијални BT DAB
Нови Пристигнување :
Оперативен СИСТЕМ : Android 7.1.2
RAM МЕМОРИЈА : 2 GB DDR3 / ROM : 16 GB
Резолуција : 1024*600.Капацитивни Екран На Допир
Поддршка : На Navitel за руски клиенти и клиенти украински
Решение : Rockchip Quad Core -PX3 ,Cortex-A9,1.6 Ghz
Звучниот процесор : TDA7850
Радио чип : 6686
Клучни Карактеристики
1.Чист андроид 7.1.2 оперативен СИСТЕМ ,тоа може да биде компатибилен со Google play,Youtube,Facebook,Twitter,Skype, Google map ,Yandex итн.
2.Резолуцијата е HD 1024*600 капацитивни екран на допир.
3. Видео формат : Поддршка за HD 1080 P RMVB,MKV,MOV,WMV,AVI,MPG,Т со H. 264 формат и др. alomost сите формат е поддржан
4.Аудио формат : Поддршка Lossless музика, MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC и сл.
5.Поддршка 3 G/4 G & WIFI ,WIFI е да се изгради во,Преку Телефон како Wifi топло Место ,тоа може да се поврзат со 3 G/4 G /жариште WIFI.можете да сурфате на Интернет насекаде(3 G /4 G dongle е задолжително, 4 G dongle само поддршка ZTE MF833 V )
6.Изгради-in GPS/Maps во автомобил DVD за слободни ,GPS антената како подарок
Ве молиме забелешка : повеќето од земјата мапата што ја имаме ,ако ние не го имаат на вашата земја мапата ,ние не ќе обезбеди мапа
7.Изградена во Огледало линк функција
8. OBD2 : Прозорец За Да се Дијагностицира Вашиот Автомобил Статус
Answer : ___________________________ Note : OBD2 не е вклучен. Треба, можете да го нарачате од опции ставка
9.Поврзете DVR КАМЕРА (изборен)
10.Вграден Bluetooth За мобилни hands-free ,што може да се направи телефонски повици/слушате музика/Download phone book( организира од А до Ш и лесно да пребарувате )
11. 12 видови на панел светлина, боја ,корисниците може да се избере боја со себе
12. 3 PCS USB кабел ,Еден HDMI Излез
13.Поддршка воланот контрола
14.Радио Приемот : FM / AM ,RDS е Достапна, DAB+(изборен)
15.Поддршка Изгради во Микрофонот и надворешен микрофон
16.Мулти OSD Languaes : англиски/ руски/ француски/ германски/ шпански/ италијански/ Arabic/ португалски/турски/Тајландски/полски/хебрејски итн.тоа може да поддржува повеќе од 60 видови на јазик
17.Изберете автомобил логото како ви се допаѓа.
Поддршка живеат трудови, позадини, DIY позадина од Галерија на Слики
18.Автомобил поддршка се прикаже : Автомобил обратна камерата на текст (прекинувач автоматски)
19.AV излез / влез : 2 Видео Излез , 4 аудио излезот се стави ,1 ПОД излез ,2 аудио влез ,1 видео влез ( Видео Излез е задолжително,стандард без ова ,ако ти треба ,те молиме кажи ни, кога ќе се направи ред)
Она што е во пакет :
1 PC * автомобил dvd( Buil во Мапата)
1 PC* GPS антената
1 PC* Power кабел / РКА кабел
3 PC* USB проширување кабел
1 PC* надворешен микрофон, како подарок
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Овој Андроид DVD не мора CD/DVD диск,ве молиме љубезно ве молиме имајте на ум ова пред купување
Одговара За Nissan Sylphy 2008-2011
UI интерфејс
Ве Молиме Имајте На Ум
1 .

Јадра:
Quad Core
Посебна Карактеристика:
Wifi Функционалност,Поддршка Воланот Контрола,Поддршка за 4G Мрежа,вградениот Звучник/Микрофон,Поддршка за 3G Мрежа
Дигитални Медиуми Формат:
JPEG,Mp4,WMA,Mp3
OSD Language:
Шпански,Португалски,Јапонски,Корејски,Турски,Италијански,Еврејски,Руски,Француски,Германски,Англиски
Специјални Функции:
MP3 Плеери,Полнач,Радио Тјунер,Екран на Допир,Мобилен Телефон,Bluetooth,Built-in GPS,FM Предавателот
Големина На Дисплеј:
10.2
Бренд Име:
LENVIO
ROM:
16g
Резолуција:
1024*600
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Материјал Тип:
ABS
Од Моќ:
4*50w
Име На Модел:
6959
Din:
Еден Din
Интерфејс:
2 din автомобил радио dvd gps навигација
Објектот Тежина:
4kg
Оперативен Систем:
Андроид
RAM меморија:
2G
Напон:
12V
Објектот Големина:
Во цртичка андроид автомобил dvd gps мултимедијален плеер
Макс Надворешна Меморија:
1T
решение:
Rockchip Quad Core-PX3 ,Cortex-A9
Работат на системот:
Андроид 7.1.2
радио:
FM / AM /RDS/DAB+
Bluetooth:
СО A2DP& ИМЕНИК
огледало линк:
AirPlay
Управувачот контрола:
Yes
Сместување:
Автомобил Конзола

Слична стока во категоријата..