• Намалена цена
  • Ново
Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички кабел
zoom_in

Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички кабел

DEN 729.00 972.00

Износот
check Това е достапна


Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички кабел
Дигитални да Аналоген конвертор со 3.5 милиметарски Џек
Овој дигитален да аналогни аудио конвертор е дизајниран за или куќа или професионална аудио префрлување.
Поврзете со ТЕЛЕВИЗОР со Toslink кабел (исто така се нарекува Дигитална SPDIF или Оптички Кабел) или Коаксијален кабел.
Поврзете се со засилувач со РКА Аудио кабел или слушалки со 3,5 mm Стерео Приклучок за кабелот за истовремено
Овој дигитален да аналоген Конвертор е мал во големина и сосема лесно да се инсталира.
Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички кабел
Карактеристики : Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички во можност
1. Се конвертира Коаксијален или Toslink Дигитални Аудио Сигнали за Аналогни L/R РКА & 3.5 mm Аудио Џек Истовремено (Не Поддржува Обратна)
2. Поддршка се Поврзете со некој засилувач преку стандард РКА приклучоци или приклучок за слушалки преку 3,5 мм џек кабел
3. Поддржува земање мостри стапка на 32 KHz, 44.1 KHz, 48 KHz и 96 KHz
4. 24-битна SPDIF дојдовни битстрим на лево и десно канали
5. Обезбедува електромагнетна бучава-бесплатен пренос
Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички кабел
Спецификации : Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички во можност
Боја : Црна
Тежина(g) : 81g
Димензија : 72(D)x55(W)x20(H)
Потрошувачка : 0.5 W (Max)
Напојува преку USB Напојување со Кабел(Адаптер Не е Вклучена)
Текст и Аудио Приклучок : Toslink, РКА (Коаксијален)
Излез Аудио Приклучок : РКА(R/L), 3.5 милиметарски Џек
Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички кабел
Пакет Листата : Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички во можност
1 x Дигитален да Аналогни Аудио Конвертор
1 x Toslink Кабел (Оптички кабел)
1 x Адаптер
1 x Упатство
Aikexin DAC Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор Оптички Coax да РКА R/L 3,5 мм Адаптер со 3.5 милиметарски Џек надвор со оптички кабел

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок
Должина:
DAC Audio Converter
Примена:
Камерата,MP3 / MP4 Плеер,ТВ КУТИЈА,Звучници,Телефон,За iPod,Монитор,Телевизија,Засилувач,Мултимедијални,Микрофон,Компјутер,ДВД Плеер,Проектор
Пол:
Женски-Женски
Пакет:
Пакет 1
Тип:
Коаксијален Кабли
Конектор Б:
Џек,РКА
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Аудио DAC Конвертор Дигитален да Аналоген конвертор
Пакување:
Polybag
Конектор A:
Коаксијален,Оптички Интерфејс
Бренд Име:
Aikexin
Функција:
Никој
Надворешниот Дијаметар:
DAC Digital to Analog converter with Audio
оклопна:
DAC Дигитални да Аналоген конвертор со Аудио
Име на производ:
Дигитални да Аналоген Конвертор Оптички Coax да РКА R/L Аудио Адаптер
На текст:
sdif,коаксијален
OUPUT:
3.5 mm, R/L
Други име:
SDIF 3,5 мм адаптер
друго име 1:
sdif на џек конвертор
друго име 2:
коаксијален 3,5 мм конвертор
друго име 3:
коаксијален на џек конвертор
Друго име 4:
sdif за R/L Конвертор
Друго Име 5:
Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор
Слични производи:
Аналоген во дигитален аудио конвертор

Слична стока во категоријата..