• Ново
2018 JoJo е Бизарен Авантура Џонатан Joestar Cosplay Костим
zoom_in

2018 JoJo е Бизарен Авантура Џонатан Joestar Cosplay Костим

DEN 2879.52

Износот
check Това е достапна


Компоненти :
Врвот, Панталона, Overcoat, Вратоврска
Главен Материјал :
Единствен Материјал (може да изберете и други материјали треба да се користат. Ве молиме овозможи мини разлика во материјалот се користи и боја.) Ве молиме да обрнете внимание дека избор на боја не е навистина за бои, но за различни стилови. Ве молиме погледнете ги нашите слики подигнати во избор на боја.

Големина:
S, M, L, XL, One Size
Извор:
Жените големина, Мажите големина
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Аниме
Материјал:
Функција Материјал
Бренд Име:
MBRAVER
Компоненти:
Панталони,Врвот,Наметка
Одделот За Името:
Возрасни
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Се поставува
Компоненти:
Како што е прикажано
Знаци:
Џонатан Joestar
Посебни Употреба:
Костими & Додатоци
Тип На Објект:
Носии
Одделот За Името:
Возрасни
Должина На Ракав:
Краток
Знаци:
Цртан Лик Костимите
Извор:
Џонатан Joestar

Слична стока во категоријата..