• Ново
керамички греење лента висока моќност топлина indistrial грејач подлога со женски plug посебни 600X180mm 110V 5KW флексибилни загрева
zoom_in

керамички греење лента висока моќност топлина indistrial грејач подлога со женски plug посебни 600X180mm 110V 5KW флексибилни загрева

DEN 14015.52

Износот
check Това е достапна

Основна спецификација : demension : 600*180mm напон : 110 V Моќ : 5 KW Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена. Технички индекс на гасеница грејач : Отпорност на електрична енергија : 2000 V/1 минути Термичка изолација отпор : 5 MΩ Работна температура : 1050 C -1300 C Гасеница грејач серија : А гасеница грејач со различни форми може да се направи за да го одберете соодветниот спецификации за геометријата на работното парче, дебелина на ѕид и барања за термички третман. Можете да контактирате со работното парче може да се загрева, свиткување, виткање, согорување, тоа е погоден за сите видови на метални компоненти, како цевки, загрејте голем сад, средниот елиминација на локалните термички третман по заварување и водород, има брз греење брзина, висока стапка на искористеност на ефикасноста на топлинска енергија на енергија, ниска работна интензитет, безбедна и сигурна употреба, добра изведба на удобен операција, е идеален за заварување локалните термичка обработка грејач роман практични, работна температура на 1050 степени. Загреете на сите видови на индустриска опрема и голема работа парчиња пред заварување, како и локалните термички третман за отстранување на стресот по заварување. Со цел да се подобри квалитетот на работното парче и да се зајакне инает на регионот. Во моментов, во областа на големи workpieces или област, опрема за одржување е традиционална, неефикасна, енергија конзумирање висока фреквенција греење, пламен греење или многу инвестиции, посебно за правење супер греење на печка за термичка обработка. Покрај тоа, сушење на метални контејнери и висока температура на греење се сите застарени методи. Како пареа цевката за греење нафта и вода ракав индиректно спроведување греење метод, (но не и до барањата на некои висока температура греење, и садот е гломазна, не е лесно за одржување надомест квантитет.). (2) уништи сад, усвојување на електричното греење род вметнување греење метод (некои материјали не се дозволени да се поврзеш со греење телото или електрични род е оштетен, и потоа ја загадуваат материјал, и тоа само кога материјалот е пуштен на слобода за време на одржување, може да се врши. (3) користење електрична печка жици за да се поврзете заеднички порцелански цевки и ликвидација нив надвор греење метод (порцелан цевка е во контакт со садови, површината на контактот е мал, на термичка ефикасност е на ниско ниво, и обичниот порцелан делови се кршливи и небезбедни). На гасеница грејач има заменето традиционалната назад метод, кој е идеален производ во областа на локалната греење, областа за греење и надворешни греење.

Тип:
Моќ Алатка Делови
Употреба:
Комерцијални Производство
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
600X180mm
is_Customized:
yes

Слична стока во категоријата..