• Намалена цена
  • Ново
SmartYIBA WIFI gsm аларм систем на Допир, Тастатура IOS, Андроид СТАН 433MHz Дома Burglar Wifi/GSM/GPRS/SMS Аларм Систем
zoom_in

SmartYIBA WIFI gsm аларм систем на Допир, Тастатура IOS, Андроид СТАН 433MHz Дома Burglar Wifi/GSM/GPRS/SMS Аларм Систем

DEN 6334.00 6960.00

Износот
check Това е достапна


Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.
Smart YIBA YB103 Безжична IPHONE/Андроид СТАН Контрола Дом Burglar Безбедност за Заштита на WIFI GSM, GPRS Алармни Системи
Забелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G/4 G SIM.
>> Опис на производот : * на 2,4 инчен TFT екран ,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Врз основа на u COS-III оперативен систем.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. * WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем ,поддршка на различни аларм канали.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. * Поддршка до 100 учење /складирање локација за далечинска контрола ,RFID картички и безжични детектор. * Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување.итн. *Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно. * Поддршка на надворешниот безжични сирената . *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција. *GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број. * User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс. *Push Рака/разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака/diarm,параметар на поставување и додаток за управување. * Онлајн GPRS да се добие опрема статус ,автоматски аларм кога не сте на интернет. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм. *Центар за далечински управувач. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802.

боја:
ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок, Приклучете НИ се
Излез Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Големина:
5*8*8
Бренд Име:
SmartYIBA
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Алармот,SMS,GPRS,Апликации, ги Контролирате
Јазик:
Англиски
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
моќност:
Глобална напојување за AC100-240v
Број На Модел На:
YB10368
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Фреквенција:
433Mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz

Слична стока во категоријата..