• Намалена цена
  • Ново
YobangSecurity Wifi 3G WCDMA Безбедност на Домашен алармен Систем Со Отворен Водоотпорен Соларни Сирената IP Камера Andriod IOS АПЛИКАЦИЈА за Контрола на
zoom_in

YobangSecurity Wifi 3G WCDMA Безбедност на Домашен алармен Систем Со Отворен Водоотпорен Соларни Сирената IP Камера Andriod IOS АПЛИКАЦИЈА за Контрола на

DEN 12165.00 13368.00

Износот
check Това е достапна


Wifi Wireless Android и IOS АПЛИКАЦИЈА 3 G Home Безбедност Аларм Систем DIY Комплет со Автоматско Бирање Флеш Сирената Врата, Прозорец Сензор
Преглед на Оваа аларм систем е на високо-крај 3 G/WIFI аларм со стабилен и сигурен перформанси и се однесува. 2.4-инчен TFT екран во боја и допрете тастатура со вграден моќен ПРОЦЕСОР господар и одлична работа искуство. Домаќин поврзува ПИР движење сензори, вратата контакти, детектори на чад, гас детектори и итни копчето додатоци итн. По добивањето аларм, домаќин ќе се прикаже на алармот зона и аларм сирената на лице место, додека текстот да и бирање на бројот претходно да го извести корисникот. Тоа е широко се користат во куќи, фабрики, училишта, продавници, погодност продавници, финансиски соби, вили, заедници и други област потребни за да бидат заштитени за да се осигура безбедноста на лица и имот во сите аспекти. >>>Стандарден Пакет содржина : * 1 X Аларм панел * 8 X Безжична Врата/Прозорец контакти * 6 X Безжична ПИР движење детектори * 4 X Безжичен Далечински контролер * 1 X Адаптер * 1 x безжична сирената * 1 x Соларни сирената * 1 x надворешна ip камера * 1 x детектор на чад * 1 x жичен сирената * 2 x RFID таг Забелешка : овој аларм панел само поддржува 3 G SIM картичка, не го поддршка на подготвеност 2Г GSM картичка.

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок
Јазик:
Француски
Број На Модел На:
YB104
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Големина:
5*8*8
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Алармот,SMS,GPRS,Апликации, ги Контролирате
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Излез Број:
Поддршка 100pcs Безжични Сензори
моќност:
ac 100-240v
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Зона Број:
Поддршка 100pcs Безжични Сензори
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Фреквенција:
433Mhz
Поддршка:
3G WCDMA
Поддршка камера:
Yes
Поддршка за безжичен сирена:
Yes

Слична стока во категоријата..