• Намалена цена
  • Ново
SmartYIBA Home Безбедност И Безбедност Аларм Систем за GSM Alarmes Гласовен Потсетник LCD Дисплеј Безжични Звучници Зона Аларм Колекции
zoom_in

SmartYIBA Home Безбедност И Безбедност Аларм Систем за GSM Alarmes Гласовен Потсетник LCD Дисплеј Безжични Звучници Зона Аларм Колекции

DEN 3393.00 3648.00

Износот
check Това е достапна


GSM Home Security Burglar Аларм Систем
7 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони.
Pls Внимание :
Поддршка Англиски /Руски /Француски /Шпански/ Италијански/ Чешки/ Португалски Глас За Факултативна
pls го изберете вашиот претпочитаат јазик.
Функција : 1. Широко се користат напредните мобилни комуникациски технологии, поддржува SMS и бирање на алармот. 2. 7 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони. 3. Најмногу 5 безжичниот далечински управувач кодови. 4. LCD дисплеј. 5. Вграден часовник& Говорникот & Stop& Батеријата. 6. Работат лесно. 7. Звучен потсетник за сите оперативни. 8. SMS прашува автоматски за ниска моќност на батеријата. 9. SMS прашува кога AC изгубени или и се опорави. 10. Може да се сместат 6 групи на телефонските броеви : кога алармантна, системот ќе направи аларм повик кон овие броеви автоматски. 11. Може да се сместат 3 групи на СМС броеви : кога алармантна, системот ќе испрати алармантна SMS автоматски. 12. Може да се сместат 2 групи на повик број за аларм прима центар. 13. 10-втор автоматска порака на снимањето. 14. Вграден-во вештачки интелигентни дигитални глас најавувач. 15. Корисниците може да остварувате повици со користење на тастатурата на алармот панел, само како телефон. 16. Една клучна контрола функција : од рака, домот на арм и далечински рака. 17. СОС, оган, гас, врата, сала, прозорец, балкон, и периметар места аларм. 18. Во реално време, одложување, 24 часа, се заобиколат одбрана зони програмирање на функција. 19. Безжична кодирање : лесно да додадете дополнителни безжична додатоци. 20. Далечински управувач рака, да се разоружаат, следење и спогодба по телефон. 21. Вграден-во ААА Ni-Здраво батерија : направи аларм кога моќ-исклучување. 22. Во согласност со CCC безбедност стандард и GB12663-2001 Националниот стандард. 23. Мулти-јазик за опција за Дом, канцеларија ,продавница, банка,итн.
Техничка : Влезен Напон : DC12 V/1 A Wireless Фреквенција : 433 MHz
GSM Фреквенција : 850/900/1800/1900 MHz
Пакет Содржина :
1*Безжичен интелигентен Единица за Контрола
3*Безжичен П I. R Сензор За Движење
3*Безжичен Врата/Прозорец Јазот Сензор
4*Безжичен Далечински Управувач
1*Жичен Сирената
1*Упатство

боја:
Англиски, Руски, Француски, Шпански, Италијански, Чешки, Португалски
Видео Интерфејс:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Бренд Име:
SmartYIBA
Зона Број:
поддршка max до 100pcs детектори
Јазик:
Англиски
Алармот Тип:
SMS
Лозинката Тастатура:
Yes
Екранот:
Yes
Број На Модел На:
30A3045
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
моќност:
DC 12V

Слична стока во категоријата..