• Ново
KMC-45 Рачни Про Рамо Далечински Говорникот PTT Микрофон Микрофон за Kenwood TK2402 TK3402 TK3312 TK2312 NX220 NX320 NX240 Радио
zoom_in

KMC-45 Рачни Про Рамо Далечински Говорникот PTT Микрофон Микрофон за Kenwood TK2402 TK3402 TK3312 TK2312 NX220 NX320 NX240 Радио

DEN 655.68

Износот
check Това е достапна

Опис 100% Сосема нов и висок квалитет. Производ Облик : Исто како и сликата се покаже 1. Водоотпорен Оценка : IP54 Dustproof и Водоотпорен 2. Звучен Притисок : 94d B ± 3d B 3. Зачестеност Одговор : 20-16000 Hz 4. Отпорност : 8 ± 15% 5. Осетливост : -38 d B ± 2d B 5. Аудио Излез : 1 W 7. Отпорност : 2.2 К 8. Јасен звук и точна комуникација 9. Easty да работат со PTT Копчето 10. Со 360 степени turnning клипови со Компатибилни Шунка Радио Модел : KPG27 D, KPG29 D,KPG48 D, KPG49, KPG55 D, KPG56 D, KPG62 D, KPG66 D, KPG69 D, KPG70 D, KPG74 D, KPG75 D, KPG77 D, KPG82 D, KPG87 D ТИ-D7, ТИ-D7 A, ТИ-D7 AG, ТИ-D7 E, ТИ-F6, ТИ-F6 A, ТИ-F7, ТИ-F7 E, ТИ-G71, ТИ-G71 A, ТИ-G71 E, ТИ-К2, ТИ-K2 A, ТИ-K2 E, ТИ-K2 ET, TH-21, ТИ-21 AT, ТИ-21 BT, ТИ-22, ТИ-22 A, ТИ-22 AT, ТИ-22 E, П-25, ТИ-26, ТИ-27, ТИ-28, TH31 AT, TH31 BT, TH41 AT, TH41 BT, ТИ-42, ТИ-42 A, ТИ-42 AT, ТИ-42 E, ТИ-45, ТИ-46, ТИ-47, ТИ-48, ТИ-55, ТИ-75, ТИ-77, ТИ-G71, TH-205, ТИ-215, ТИ-225, ТИ-235, ТИ-235 A, ТИ-235 E, ТИ-315, ТИ-415, TK-208/308, TK-220/320, TK-240/340, TK-240 D/340 D, TK-248/348, TK-250/350/353, TK-260/360, TK-260 G/360 G, TK-270/370, TK-270 G/370 G, TK-272 G/372 G/373 G, TK-278 G/378 G/388 G Про-Зборување, TK-430/431, TK-2100/3100 Про-Зборување, TK-2102/3102 Про-Моќ, TK-2107/3107 Про-Зборување, TK-2160/3160, TK-2170/3170/3173, TK-2200/3200, TK-3101/3131 Слободен Разговор, TK-3130.TK-2207/3207. И СИТЕ PUXING бренд радија. И за TYT F8, BAOFENG UV5 R, ММЛ UV100, итн.. BAOFENG UV5 R V2+ UV5 RA/плус UV5 RB UV5 RC UV5 RE/плус УВ-Б5 УВ-Б6 УВ-82 GT-3 UV8 D UV3 R+Плус (не за УВ-3Р) BF-А5 BF-K5 BF-480 BF-490 BF-320 BF-V6 BF-V8 BF-888s BF-666s BF-777s BF-999 BF-888 BF-777 BF-658 BF-668 BF-530 BF-520 BF-658 UV6 V85 BF388s Компатибилен Шунка Радио Модел : KPG27 D, KPG29 D,KPG48 D, KPG49, KPG55 D, KPG56 D, KPG62 D, KPG66 D, KPG69 D, KPG70 D, KPG74 D, KPG75 D, KPG77 D, KPG82 D, KPG87 D ТИ-D7, ТИ-D7 A, TH-D7 AG, ТИ-D7 E, ТИ-F6, ТИ-F6 A, ТИ-F7, ТИ-F7 E, ТИ-G71, ТИ-G71 A, ТИ-G71 E, ТИ-К2, ТИ-K2 A, ТИ-K2 E, ТИ-K2 ET, ТИ-21, ТИ-21 AT, ТИ-21 BT, ТИ-22, ТИ-22 A, ТИ-22 AT, ТИ-22 E, П-25, ТИ-26, ТИ-27, ТИ-28, TH31 AT, TH31 BT, TH41 AT, TH41 BT, ТИ-42, ТИ-42 A, ТИ-42 AT, ТИ-42 E, ТИ-45, ТИ-46, ТИ-47, ТИ-48, ТИ-55, ТИ-75, ТИ-77, ТИ-G71, ТИ-205, ТИ-215, ТИ-225, ТИ-235, ТИ-235 A, ТИ-235 E, ТИ-315, ТИ-415, TK-208/308, TK-220/320, TK-240/340, TK-240 D/340 D, TK-248/348, TK-250/350/353, TK-260/360, TK-260 G/360 G, TK-270/370, TK-270 G/370 G, TK-272 G/372 G/373 G, TK-278 G/378 G/388 G Про-Зборување, TK-430/431, TK-2100/3100 Про-Зборување, TK-2102/3102 Про-Моќ, TK-2107/3107 Про-Зборување, TK-2160/3160, TK-2170/3170/3173, TK-2200/3200, TK-3101/3131 Слободен Разговор, TK-3130.TK-2207/3207. И СИТЕ PUXING бренд радија. за PUXING рачни Радио : PX-888, PX-888 K, PX-777, PX-333, PX-666, PX-328 за QUANSHENG рачни Радио : TG-K4 AT, TG-2 AT, TG-45 AT, TG-42 AT, TG-22 AT, TG-25 AT Linton рачни Радио : LT-6288, LT-5288, LT-2288, LT-3288, LT-3188, LT-2188, LT-3260, LT-2268, LT-3268 , LT6188,LT3288.. за WEIERWEI рачни Радио : VEV-3288 S,VEV-V1000,VEV-6288, VEV-3288 за BAOFENG рачни Радио : УВ-5 R, УВ-3Р ПЛУС Пакет се Вклучени : 1 x Рамо Говорникот Превозот Време Совети : Сите на пакет испратена преку препорачана пошта. со следење на број може да се следат пакет statu. тоа е безбедност на безбедно товар. Превозот време е за 2050 дена. Како резултат на различни земји' политики и временски и други причини. испратени до diffrent земја ,превозот време ќе биде diffrent. Има било какви прашања. ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате преку али порака. ви благодариме! Повратни информации : Остави негативен фидбек е не може да го реши проблемот.

Приклучок Тип:
KMC45 говорникот
Бренд Име:
Banggood
врска:
Приклучок Во
Употреба:
Префрлување
Излез Тип На:
Никој
Излезниот Напон:
Никој

Слична стока во категоријата..