• Намалена цена
  • Ново
3D печатач големи големина на печатење стаклена плоча 300*300*3мм borosilicate стакло греење кревет
zoom_in

3D печатач големи големина на печатење стаклена плоча 300*300*3мм borosilicate стакло греење кревет

DEN 1726.00 1816.80

Износот
check Това е достапна


Напомена : Ние сме посветени на обезбедување дека сите стакло е направен од borosilicate стакло. Ве молиме да се прави разлика обична чаша, калено стакло, висока borosilicate стакло. Некои Продавачи листа обичните стакло или калено стакло како borosilicate стакло продажба.Имајте на ум дека borosilicate стакло не може да биде толку евтини.
Borosilicate отпорни на топлина стакло е еден вид на "варен стакло", цената е многу скапо, целосно ги задоволуваат меѓународните стандарди за заштита на животната средина. Поради барањата на работата на отпорност на топлина и моментален температурна разлика, висока бор силиконски материјал за да го замените "стакло" во голем број на олово, цинк и други штетни тешки метални јони состав, па своето ронливост и тежина е далеку помалку од заеднички живот во "стакло", но, исто така, обезбедува моментален температура промени под услов да не попуштат феномен, во споредба со содржат големи количини на тешки метални јони во тежината на "стакло" за да бидат полесни и повеќе, во изглед како обични стакло, исто така, има разлика, визија од "стакло" тврди и кршливи чувство.
1, суровини состав : висок borosilicate стакло, содржат три оксидација на две бор и силициум содржини, обичните стакло е повисока, бор содржини дури и може да се стигне до 14%, содржи силикон износ до 80%. Обичните рамно стакло на силициум содржини од околу 70%, обична чаша, обично без бор, но понекогаш повеќето плус 1%
2, стакло карактеристики : висок Peng стакло коефициент на експанзија е мала, омекнување точка голема, ладна отпор, брзо греење перформанси е добро. Со својата експанзија коефициент е за 32~33*10 (-7), просечната стакло е околу 80-100*10 (-7), и отпорот на топло и ладно може да достигне 200~300 целзиусови степени.
Спецификација за производ :
300*300*3 висок borosilicate стакло, рафинирани мелење работ обработка, не се грижи за безбедноста, кога нивната примена
Спецификации 1 : 300*300*3 мм Shinny Заврши
Спецификација 2 : 300*300*3 мм Една Страна Мат Финиш
Предности на borosilicate стакло во споредба со калено стакло :
1 : висок бор силиконски материјал, високо ниво на транспарентност
2 : погоден за висока температура опрема за набљудување на огледало. Висок притисок отпор
3 : отпорност на корозија. Во прилог на флуороводородна киселина, висока borosilicate стакло речиси и да не реагираат со други киселини. Нејзините киселина отпор е 30 пати на керамика. 150 пати на нерѓосувачки челик,
Хемиската стабилност, особено при високи температури, е неспоредлив со било кој друг инженеринг материјал.
4 : добра термичка стабилност. Високиот borosilicate стакло е многу мал коефициент на термичка експанзија, и може да издржи сериозна температурни промени.

Големина:
Shinny Type, One Side Matte
Тип На Објект:
Heatbed
Бренд Име:
Funssor
Број На Модел На:
300*300*3мм borosilicate стакло греење кревет

Слична стока во категоријата..