• Намалена цена
  • Ново
3D печатач топол кревет Моќ проширување одбор/Heatbed моќ модул/MOS цевка за висок моменталното оптоварување Мини модул За Anet A8 A6 А2 mosfet
zoom_in

3D печатач топол кревет Моќ проширување одбор/Heatbed моќ модул/MOS цевка за висок моменталното оптоварување Мини модул За Anet A8 A6 А2 mosfet

DEN 456.00 479.52

Износот
check Това е достапна


Нето тежина : 55g
Топло мал совет : кога моќта на топол кревет е повеќе од 150 W, ве молиме да се поврзете на голема моќ модул за надвор.
Опис На Производот :
3 D печатач топол кревет моќ проширување модул, компактен изглед атмосфера, компактен дизајн, топлина дисипација е посилен, поради прекумерна термички кревет моќ, оптоварување тековната, овој модул се во нормална ладење, го мери I (Max) можат да работат stably за долго време = 30 A, користење на процесот, тековната не треба да надминува 30 A.
Карактеристики Предност :
1. Секој еден ќе се изврши функционален тест и го испрати повторно
2. MOS цевка со одлични перформанси (номинална максимална струја 280 A).
3, супер голема радијатор, максимална струја може да оди до повеќе од 30 A.
4, топол кревет излезниот сигнал на Ramp1.4 и МКС серија главниот одбор може да се контролира директно.
5. Дигитален сигнал контрола која може да се користи од страна на 5-24v
6. најголемата предност, јас сум многу светло!!! 39 грама!!!
Пакување Листа :
Висока моќ модул *1, главниот одбор PWM 30 CM сигнал за контрола на линија *1 15 A моќ линија *1 (60/80/100 CM)
Големина

Големина:
With 60CM Cable, With 80CM Cable, With 100CM Cable
Бренд Име:
Anet
Тип На Објект:
модул
Број На Модел На:
MOS мини модул

Слична стока во категоријата..