• Ново
Рампи StepStick DRV8825 Stepper Моторни Возачот Превозникот Reprap 4-слој за PCB 3D Печатач
zoom_in

Рампи StepStick DRV8825 Stepper Моторни Возачот Превозникот Reprap 4-слој за PCB 3D Печатач

DEN 139.20

Износот
check Това е достапна


На DRV8825 stepper моторни возачот превозникот е збег одбор за TI е DRV8825 microstepping биполарно stepper моторни возачот. Предметов има pinout и интерфејс, кои се речиси идентични со оние на нашите превозници, па може да се користи како високо-перформанси капка-во замена за оние одбори во многу апликации. На DRV8825 карактеристики прилагодливи тековната ограничување, прекуструјна и overtemperature заштита, и шест microstep резолуции (надолу за да 1/32-чекор). Тоа се работи од 8.2 – 45 V и да ги достави до околу 1.5 Една фаза без топлина мијалник или принудени проток на воздух (номинална до 2.2 по серпентина со доволно дополнително ладење).
Карактеристики :
1. Едноставен чекор и насока контрола интерфејс
2. Шест различни чекор резолуции : full-чекор, половина чекор, 1/4-чекор, 1/8-чекор, 1/16-чекор, и 1/32-чекор
3. Може да интерфејс директно со 3.3 V и 5 V системи
4. Над-температура на топлинска исклучување, над-струја исклучување, и под-напон lockout
5. Кратко-за-земјата и shorted-оптоварување заштита
6. 4-слој, 2 мл бакар PCB за подобрување на топлина дисипација
7. Изложени solderable земјата подлога под возачот IC на дното на PCB
8. Модул големина, pinout, и интерфејс се совпаѓаат со оние на нашите A4988 stepper моторни возачот превозници во повеќето погледи (види дното на оваа страница за повеќе информации)
9. Прилагодливи тековната контрола ви овозможува да го поставите максималниот тековната излез со potentiometer, кој ви овозможува да го користите напони над вашата stepper мотор е оценет на напон за да се постигне повисоко стапки
10. Интелигентни сечкање контрола што автоматски го одбира точни тековната распаѓање на владата (брзо расипување или бавно распаѓање)
11. 45 V максимален напон
12. Вграден регулатор (нема надворешни логика напон снабдување е потребно)
Пакување листа :
1 x DRV8825

Бренд Име:
GEEETECH
Број На Модел На:
DRV8825
Тип На Објект:
Возачот
Номинална Напон:
1.2 V

Слична стока во категоријата..