ткаенини

Вкупно 364 од производите

Прикажано 1-41 364 варијанти
кинески свила brocade ткаени damask ткаенина cheongsam перница супер светло сина вода со бран и црвената злато сино пеперутка шема
 • Намалена цена
 • Ново

ДАНОК на Вашата влада може да ви наплатат увозни давачки, даноци и такси кои НЕ се ВКЛУЧЕНИ во точка цена / превозот цена...

DEN 955.20
Това е достапна
Пескарење 21s памук предиво обоена plaid кошула ткаенина зима жените носат ткаенина и на самото место
 • Намалена цена
 • Ново

Состав и содржина : памук, ПолиестерГрофот : 21s*21sГустина : 80*70Ширина : 145cmТежина : 180 грама (g / ㎡)Специфични употреба : кеси, фустан, долен веш, пижами, повик носат, спортски, кошули, троседот, постелнина, декоративна ткаенина, завеса крпа, перница, перница, се облекуваат

DEN 554.88
Това е достапна
114CM Широк 30ММ Солидна Боја Тешка Свила Ткаенини за Пролет и Лето Облечи Блуза E396
 • Намалена цена
 • Ново
 • -5 %

Тоа содржи свила,114cm широк,30ммцената за 1 метар долг,ќе добиете континуирани парче доколку купите повеќе од 1 метар.Ткаенини опис : Бидејќи речиси на нашите ткаенина е посебна за Европски и Американски врвот одделение makert,па затоа е со висок квалитет и најновата мода.Цената на облека кои се направени од овие ткаенина е многу висока,но тука можете да го купите во разумна цена.Вие нема да се жалам за да го купат.Може да се направи облека се однесуваат на слика или само да го направи тоа со ќе.Испорака1,Превозот методКога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест,но, превозот цената не вклучува никакви увозни даноци.Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.2,за време на ИспоракаНие не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашите производи е прегледан.3,Увоз царински давачкиВе молиме имајте на ум дека вие сте одговорни за сите additonal царински давачки,брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.Се враќаНие да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ако постои било кој квалитет на проблемот со објектот,ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објектот во рок од 7 дена од денот на вашиот прием на објектите.Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.Aution : Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот,осветлување,позадина,итн., па боја неусогласеност не може да биде причина на се враќа.Повратни информацииЗа вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете posibive повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да го реши секој prolblems и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

DEN 2645.00 2784.00
Това е достапна
Зелено платно го поставите ширина 150CM DIY прирачник quilting ткаенини 50X50CM
 • Намалена цена
 • Ново
 • -0 %

Колокација демонстрација:Материјал : 100% Памук Ширина : Според ножици Име : Обична памучна ткаенина Карактеристики : Малку тенка текстура, мазна и затворање на кожата, обична памучна крпа, убаво печатени Спецификација : копија од 50*50 CM Две копии : 50*100 CM 3 копии : 50*150 CM 4 копии од 100*100 CM 5 копии од =100*100 CM+50*50 CM (по една за секое парче) 6 копии на =100*150 CM Употреба : се Користи како летото кошули, фустани, секојдневната облека, Погоден за рака DIY, мала крпа кеси и така натаму, крпа handkerchief категорија е, исто така, се многу соодветно...

DEN 105.00 105.12
Това е достапна
110CM Широк 10ММ Розови Цвеќиња Збрчкана Свила Georgette Chiffon Ткаенина за Летен Фустан, Кошула Облека E399
 • Намалена цена
 • Ново
 • -10 %

Тоа е 110cm широк,10ммТкаенината е тенка,добро за летен фустанЦената за 1 метар,ќе добиете континуирани парче доколку купите повеќе од 1 метар.Ткаенини описБидејќи речиси на нашите ткаенина е посебна за Европски и Американски врвот одделение пазар,па затоа е со висок квалитет и најновата мода.Цената на облека кои се направени од овие ткаенина е многу висока,но тука можете да го купите во разумна цена.Вие нема да се жалам за да го купат.Може да се направи облека се однесуваат на слика или само да го направи тоа со ќе.ИспоракаКога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест,но, превозот цената не вклучува никакви увозни даноци.Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашите производи е прегледан.Ве молиме имајте на ум дека вие сте одговорни за сите additonal царински давачки,брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.Според нарачката,ние имаме право да се промени на подобро превозот метод,како што се САД поголем од $300 или потешки од 2kg ќе промена на ПРОЗОРЦИ,руската Федерација потешки од 2kg ќе се промени за да ЕМС.Се враќаНие да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ако постои било кој квалитет на проблемот со објектот,ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објектот во рок од 7 дена од денот на вашиот прием на објектите.Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот,осветлување,припадност и сл.Повратни информацииЗа вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете posibive повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

DEN 1123.00 1248.00
Това е достапна
150 cm X 50 cm се зголеми форма ткаенина рачно изработени DIY tablecloth завеса ткаенина памук, лен печатени ткаенини
 • Намалена цена
 • Ново
 • -5 %

150 cm x 50 cm се зголеми форма ткаенина рачно изработени DIY tablecloth завеса ткаенина памук, лен печатени ткаениниСостав : памук, ленШирина : 150cmПредиво грофот : 10ТИГустина : 44 / 38Тежина : 240gsmТехника : печатениПогоден за : Троседот, багаж, декоративна ткаенина, tablecloths, завеси, поставата, перници, перница Едно парче е 150 cm x 50 cm .Ве молиме имајте во предвид : ние снабдување на оваа ткаенина пакетСите ткаенини и филц се скрати со рака.Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 12cm отстапување.Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.Како ние се намали ткаенини : Секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн.Пакетот е пресече,ако цел повеќе од 1 парче ,тоа е континуирана...

DEN 127.00 133.92
Това е достапна
Памук, Лен Синото Море Сидро Ткаенина за Шиење Материјал Tablecloth Перница Торба Завеса Перница Перница Zakka TERAMILA Дома Текстил
 • Намалена цена
 • Ново
 • -45 %

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

DEN 96.00 173.76
Това е достапна
Жолта Геометрија Дизајни TERAMILA Памук Ткаенини Twill Масти Квартал Дома Текстилни Материјали чаршаф Комбинација Quilting Tecido
 • Намалена цена
 • Ново
 • -51 %

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

DEN 28.00 56.64
Това е достапна
Многу убава розова Faerie увезени стерео жакард brocade ткаенина високи облека обичај свежи стилски платно
 • Намалена цена
 • Ново
 • -18 %

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 150cmТежина : 280 g / mСостојки : памук, Полиестер влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел.https : / / item.taobao.com / item.htm?spm=a1z10.3cs.w400215205883859.85.l C4 Z0 Y&id=527301618645

DEN 1164.00 1419.84
Това е достапна
Памук Ткаенини Розова Слатки Птици Дизајни Twill Масти Квартал Дома Текстил TERAMILA Материјал чаршаф Комбинација Quilting Tecido
 • Намалена цена
 • Ново
 • -51 %

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

DEN 28.00 56.64
Това е достапна
TERAMILA Сина Проверки Дизајни Дома Текстил Лен Ткаенини DIY за Tablecloth Перница Торба Завеса Перница Перница Zakka
 • Намалена цена
 • Ново
 • -45 %

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

DEN 96.00 173.76
Това е достапна
Слободен брод памук облека sateen ткаенина Сребро сива обоена продава од дворот 57
 • Намалена цена
 • Ново

Обична памучна ткаенинаМатеријал : 100% памукШирина : 5657inch(142145cm)Тежат : 192 gsmНамалување : 5% околуГустина : 130*90Грофот : 60ТИТЕЦената е за 1 двор,испорака такси се вклучени,повеќе дворови ќе биде континуирано.Средината на губење на памучна ткаенина,многу мека за облекаСтандардна пратка преку Кина пост воздух mail.Повеќе дворови ќе биде изборот на курирската служба DHL,Fedex,итн.Порака добредојдена за кориснички метри.

DEN 720.00
Това е достапна
Booksew Вино Црвено Дома Текстил Памук, Лен Ткаенини За Tablecloth Перница Торба Завеса Перница Zakka CM Шиење Материјал Tissu
 • Намалена цена
 • Ново
 • -45 %

Бренд Ткаенини : BooksewИме на производ : памук / лен ткаенини сечење парче.Материјал : 60% памук,10% лен,30% полиестер.Употреба : погоден за tablecloth,кеси,завеса,перница,перница,дома декорација за шиење и така натамуПакет Содржина : 1 парче4 Преднамалување на Големини се достапни,тие се 45cmx45cm,70cmx70cm,90cmx90cm,90cmx55cmОвие се пресече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.За големината 50cmx145cm,ткаенина ширина е 145cm, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.На пример : Цел 1 парче, се сече 50cmx145cm (половина метар)Цел 2 парчиња, се сече 100cmx145cm ( еден метар)Цел 3 парчиња, се сече 150cmx145cm ( еден метар и половина)Цел 4 парчиња, се сече 200cmx145cm ( два метри)И така натаму..Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1) се намали од страна, ве молиме овозможи 12cm грешка.2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати...

DEN 96.00 173.76
Това е достапна
1617162 ,50cm*50cm 2 колор микс ѕвезда Серија памучна ткаенина , diy рачно изработени комбинација памучна крпа, домашен текстил Бесплатен превозот
 • Намалена цена
 • Ново
 • -25 %

започнетекрај 1 Материјал : 100% Памук 2 Големина на : 5050cm (намалување од страна на рака, за грешка +2cm) 3...

DEN 141.00 187.20
Това е достапна
Класичните Црвени Ленти Полиестер Поставата Ткаенина 50x140cm Квалитет Жакард Поставата За DIW за шиење
 • Намалена цена
 • Ново
 • -6 %

Класичните Црвени Ленти Полиестер Поставата Ткаенина 50x140cm Жакард Поставата За DIY Шиење Име на Производ : DF015 Класичните Црвени Ленти Полиестер Поставата Ткаенина Материјал : 100% Полиестер Боја : како што покажа Големина : 1 парче=50x140cm(+1cm грешка) Употреба : Поставата за ткаенина или мали DIY проект Пакет Содржина : 1pc ве Молиме Љубезно ве молиме Имајте во предвид : 1)сечење е од страна, не од страна на машина,па ±1 CM е дозволено...

DEN 179.00 190.56
Това е достапна
Црвена Роза Цвеќиња африкански восок за печатење tissu Бренд Свила Ткаенини 30% Mulberry Свила и лен ткаенини Крпа Топла Продажба Cheongsam
 • Намалена цена
 • Ново
 • -50 %

метар метар метар дворот метар метар метар метарНова 2014 француска Чипка Ткаенина За Шиење Chiffon Ткаенина Ткаени Материјали За Завеси Tulle Блуза Фустан од Свила Ткаенини Печатен Текстил многу3 метри / многуБесплатен Превозот Свила chiffon материјал 100% mulberry свила тенка здолниште крпа свила шамија chiffon кошула ткаенина трговија на Големо и мало метарБесплатни 100% mulberry Тешка Свила Домот Растенија И Цвеќиња Печатење на Облека Абаја Фустан Светло Сина текстилни ткаенини за diy slopwork метарСлободен Супер Восок Hollandais Ткаенини Материјал За Завеси Tulle Блуза Фустан од Свила Печатени Ткаенини За Комбинација Текстилни метарТопла Sales100% Чиста Свила Печатени Ткаенини 2013 Нова Мода Chiffon Зелена Синџири, Еденпарче Облека Облека Ткаенини трговија на Големо и Мало метарЛуксузна 100% Charmeuse Mulberry Свила Чиста Сина Еластична Сатен Облека Ткаенини Сопствени Направени 2014 Сосема Нов Добар Квалитет Ткаенина метар2014 свила кошула материјал фустан cheongsam еластична сатен мода шарени мрачно normic 100% свила ткаенини комбинација текстилни ткаенини метар2014 Мода Свила Облека Tulle Материјал 19 Momme Еластична Сатен Меки Розова Рози Текстилни Ткаенини За Замав на Големо И Мало метарБесплатен Превозот Свила леопард жените ткаенина diy рачно изработени cheongsam фустан ткаенина Печатени водат ткаенина трговија на големо и мало ОЕМ метарБесплатен Превозот Нови Модни Луксузни Сомот Ткаенина Задебелување Темно Зелена Чипка Облека Есен Фустан Ткаенина трговија на Големо Ад Rtail ОЕМ метарБесплатен Превозот highend облека обичај свила georgette кадифени ткаенини за женска облека вечер gown собираат материјал за промет на големо метарСвила облека ткаенини за шиење silks cheongsam солидна боја 19 Ohm сатен multicolor tulle црвена чипка ткаенина рерна ткаенини чиста боја многу3 метри / многуБесплатен Превозот Висок Квалитет 100% Свила Кадифени Завеси И Фустан Ткаенина Зелена Текстилни Ткаенини За Шиење Материјал трговија на Големо / Мало многу3 метри / многуБесплатен Превозот Сива жакард 100% Свила Кадифени Ткаенини Georgette Облека Ткаенини Задебелување на Есен Чипка Плус Големина Фустан Ткаенина ОЕМ метарБесплатен Превозот Домот зголеми стадото печатење свила georgette сомот вечер фустан долги ракави кошула квалитет slopwork ткаенина метар2014 Нова Мода Свила Еластична Сатен Сина Леопард Печатени 100% Mulberry Свила Cheongsam Целосен Фустан Jumpsuit Ткаенина трговија на Големо метарБесплатен Превозот Свила georgette сомот жакард цвет високата couture ткаенина вечер фустан, кошула, еденпарче облека облека

DEN 1435.00 2870.40
Това е достапна
ПЕЧАТИ СВИЛА CHIFFON FABRIC6mm Ширина 53-135cm Чиста Свила Материјал Brocade Чипка Ткаенина Chiffon Ткаенина трговија на Големо Фабрика Директни
 • Намалена цена
 • Ново
 • -10 %

Почитувани Клиенти : Добредојдовте да ја посетите SISULI МОДНА онлајн продавница! Ние сме производител специјализиран за природна свила ткаенини,свила шамија,свила облека,што се наоѓа во свила градот hangzhou,да се фокусираат на висок квалитет на свила производи и нуди професионална услуга за сите корисници,се надевам дека за долго време соработка со вас! Ако сте мало или веледрогерија,ве молиме љубезно ве молиме да обрнете внимание за да подолу информации : OEM цел или промет на Големо или пад на превозот сите се добредојдени! 1 / Прилагодено цел : Ние може да произведе врз основа на вашите сопствени дизајни,за дигитално печатење,MOQ 50 M,за печатење на екран,MOQ 200 M...

DEN 820.00 911.52
Това е достапна
50x150cm бувови со foxs печатени памук, лен Ткаенини Burlap за Шиење Текстилни Quilting Diy за перница завеса Чанта
 • Намалена цена
 • Ново

Големина : 1piece= 50cm X150cm2pieces=100cm X150cm (намалување од страна на рака, за грешка +2cm)материјал : памук, лен (недовршени)Мека памучна постелнина ( погоден за DIY ,рачно изработени)Употреба : раката во чантата, tablecloth, држете перница, завеса..

DEN 383.52
Това е достапна
7.9x3.9 се Чувствува Ткаенина Полиестер ткаенини DIY рачно изработени Шиење Дома Декор Материјал не-пациентот се чувствува ткаенина ткаенина-felts играчки ткаенини
 • Намалена цена
 • Ново
 • -30 %

1 MM 100% Полиестер Чувствува Ткаенина1 Материјал : 100% полиестер2 Големина : 20 x10 cm3.Мислам : 1 MM.4 Пакување : 40 парче / Многу, 40 бои, а секоја боја, 1 парче, не може да се избере бојаAnswer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака...

DEN 268.00 383.52
Това е достапна
YY Нови Нов Дизајн 2mm 30x30cm Сјајот Чувствува Игла-удирани со тупаници Nonwoven Полиестер Филц, Fieltro feltro
 • Намалена цена
 • Ново
 • -6 %

YY DIY Ново Дизајн 2mm Bling Bling Сјајот Чувствува Иглаудирани со тупаници Nonwoven Полиестер Филц, бесплатен превозот Име на Производ : GF127 Нов Дизајн 2mm Bling Bling Сјајот Чувствува Иглаудирани со тупаници Nonwoven Полиестер Чувствува Материјал : 100% полиестер Дизајни и бои : како што покажа Големина : 1 парче=30cm X 30cm (намалување од рака, + / 2cm грешка) , Дебелина – 2mm Употреба : совршен за крпеница,играчки,scrapbooking, и други заеднички DIY проекти...

DEN 1624.00 1727.52
Това е достапна
30x30cm Неверојатни Прозрачна Flouscent Не-плетени полиестер Чувствува Ткаенина, Fieltro feltro За DIY Проект
 • Намалена цена
 • Ново
 • -6 %

YY DIY Неверојатни Прозрачна Flouscent Неплетени полиестер Чувствува Ткаенина, Fieltro feltro Име на Производ : FF124 Нов Дизајн Флуоресцентни Прозрачна Nonwoven Полиестер Чувствува Материјал : 100% полиестер Дизајни и бои : бела / зелена / розова (ве молиме имајте во предвид дека сината боја е надвор од недостаток, ние ќе го испратам 3 бои за totoal 20pcs, благодарение Големина : 1 парче=30cm*30cm (намалување од рака, + / 2cm грешка) , Дебелина – 1mm Употреба : Не дебели, совршен за крпеница,играчки,scrapbooking, и други заеднички DIY проекти...

DEN 1575.00 1675.20
Това е достапна
10yards Полиестер Фустан Поставата Ткаенина - Разни Бои поставата ткаенина за здолниште и широк фустан:160cm 100colors во парк.
 • Намалена цена
 • Ново

килограмШирок : 160cm Должина : 10yards Материјал : 100% полиестер Тежина : 110g / метар Ако сакате други бои.ве молиме слободно контактирајте со нас...

DEN 2160.00
Това е достапна
44144 50*160CM комбинација печатени sequin ткаенина за Ткиво Детска Постелнина текстилни за Шиење Tilda Кукла, DIY рачно изработени материјали
 • Намалена цена
 • Ново

recommendstart recommendendДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ПРИЛАГОДЕНО НА ВАШИТЕ СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ, НАЈДОБРО Е MOQ И ЦЕНА ЗА ПАНДЕЛКА .СМОЛА...

DEN 95.04
Това е достапна
10YARDS водат Chiffon чиста ткаенина, булчински свадба, поставата ткаенина трговија на големо широк 150cm
 • Намалена цена
 • Ново

килограм Широк : 150cm Должина : 10yards Материјал : 100% полиестер влакна Тежина : 65g / метар Ако сакате други бои.ве молиме слободно контактирајте со нас...

DEN 1824.00
Това е достапна
Костимот hanfu формално фустан cheongsam бебе облека cos облека плетени damask жакард brocade ткаенина mdash . серија 14
 • Намалена цена
 • Ново
 • -49 %

детали за производот Име : Насади од серија Еден за цена на 1 метар, парчиња не ја отвораш Ширина : 90 cm Материјал : вештачка свила Карактеристики : сатен мазна, нежна текстура, шарени Употреба : погоден за cheongsam, COS носат, бебе облека, костими кимоно

DEN 538.00 1055.52
Това е достапна
Тешка 30 mm Свила ткаенини mulberry свила палачинка де chine 140 см ширина црното злато боја 10 метри мали трговија на големо
 • Намалена цена
 • Ново

Тешки Боја Свила Ткаенини 100% mulberry свила палачинка де chineШирина : 140 cm 55'Тежина : 145 грама по sqare метар, 30 mmБоја : Црна, златна бојаУпотреба : Костум, панталони, џек, фустан, здолниште..Оваа цена е за 10 метри должина...

DEN 35520.00
Това е достапна
Дејвид додатоци 50*160CM sequin Ткаенина Газа Заврши Свадба Декорација Ткиво Детска Постелнина текстилни за Шиење Tilda Кукла, 44144
 • Намалена цена
 • Ново

recommendstart recommendendДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ПРИЛАГОДЕНО НА ВАШИТЕ СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ, НАЈДОБРО Е MOQ И ЦЕНА ЗА ПАНДЕЛКА .СМОЛА...

DEN 99.84
Това е достапна
Висок квалитет свила црна botton Лист цвеќиња отпечатоци свила сатенски фустан ткаенина за кошула од платно шамија Палачинка свила ткаенини telas
 • Намалена цена
 • Ново
 • -50 %

метар метар метар метар метар2014 година нови Палачинка ДЕ chine Дигитални печатени свила материјал 100% mulberry свила облека еденпарче облека ткаенини трговија на големо и мало метар2014 дигитален принт mulberry свила Палачинка ДЕ chine облека ткаенини свилен cheongsam еденпарче облека свила ткаенини метарВисок квалитет на mulberry свила облека дигитален принт еластична сатен Silks материјал свила маслото 2014 жените шорцеви летен фустан метарМоден жените zara2014 тешки desigu свилен партија фустани облека ткаенини mulberry свила peony цвеќиња печати silks ткаенина метар2014 Нова Мода солидна боја еластична сатен silks 100% mulberry свила Ткаенини голи боја бел свилен ткаенина трговија на големо многуметри / многу Бела 20 MM Супер Восок Hollandais Ткаени лен ткаенини Материјал За Завеси Tulle Блуза Фустан од Свила Ткаенини За сурутка протеини Текстилни метарБесплатен Превозот 2013 Нова Мода супер восок се Зголеми Печати 100% Свила женски Фустан Ткаенина Плус Големина Cheongsam Облека Ткаенини трговија на Големо метарНова 2014 Пурпурна Дигитално Сликање Бренд Позиционирање Водат Сатен Свила Ткаенини Крпа Mulberry Свила Дозвола Продажба на Големо и Мало метарБесплатни 2014 New Мода Женски 100% Mulberry Свила Еластична Сатенски Фустан Облека Печатење Свила Tissu Текстилни Широк Ширина Ткаенина трговија на Големо многуметри / многу Tilda Памучна Ткаенина Јапонија Напредни Млеко Свила Памучна Ткаенина Облека се Облекуваат Бела петокрака Ѕвезда Плетени Печатење на Текстилни Wide165cm многуметри / многу Свила облека ткаенини за шиење silks cheongsam солидна боја 19 Ohm сатен multicolor tulle црвена чипка ткаенина рерна ткаенини чиста боја многуметри / многу Pinkish пурпурна серпентина шема дигитален принт копринени сатен ткаенина облека еденпарче облека шамија свила ткаенини трговија на големо / мало метарTecidos француска Чипка Птица Многоцветни Печати Палачинкадеchine Свила Ткиво Текстилни Материјали Curtaine Фустан од Свила Ткаенини За Шиење метарсупер восок hollandais чиста свила еластична сатен широк ширина ткаенина опашот на дигитални cheongsam 2014 нова мода 100% свила сатен ткаенина многуметри / многу Бесплатен Превозот Бела Свила Ткаенини за Шиење Материјал Циклус Свила Еластична Сатен Широк Растенија И Цвеќиња Облека Ткаенини трговија на Големо метар2014 година Нови Супер Имаат француска Чипка Црна Сет Цвет Печатени 100% Природна Свила Ткаенини Фустан Colth Материјали За Шиење Текстилни ОЕМ многуметри / многуМоден normic свила материјал шамија плажа облечи chiffon ткаенина широк ширина 140cm големи црвени цветни печатени свила ткаенини

DEN 1416.00 2831.04
Това е достапна
Сива Розова Сина DIY креветчето постелнина перница quilting рачно производство decor памук twill крпа цртан филм еднорог виножито ѕвезди ткаенина
 • Намалена цена
 • Ново
 • -15 %

Ткиво на крпеница,цветни печатење на ткаенина,quilting ткаенина,памук ткаенини масти квартал пакет,текстилни ткаенини,tilda памучна ткаенина,ткаенина за шиење,Zakka,ткиво да се шие,tecido,занает материјал,telasИме на производ : Печатени twill памучна ткаенина мастиМатеријал : Памук, Густи и газирани , погоден за крпеницаДизајн : како на сликата покажува.Големина на : 160 x 50cm / 160 x 100cm / 160*150cm / 160*200cm / 160*250cm / 160x300cm / (намалување од страна на рака, за грешка +2 см)Пакет Содржина : Како вашиот изберетеКарактеристики : Екоfrienly отпечатоци, погоден за крпеница,домашен текстил,постелнина, перница покрива, кеси, душеци, престилки, занаети, дома мека декорација , видови на DIY проекти...

DEN 265.00 312.00
Това е достапна
Трговија на големо 10 Јарди се Зголеми Злато Sequin Ткаенина од дворот Висок Квалитет 3мм Sequin Ткаенина за Sequin Позадина Свадба Декорација DIY
 • Намалена цена
 • Ново

дворот 15.97 / дворПовеќе Други Бои за Вашата Подобро Референца,Повеќе Бои е Можно за вашиот прилагодите подобро

DEN 4656.00
Това е достапна
1Meter Swan Жакард Ткаенина 59 Полиестер Материјал да се Шие На Жените се Облекуваат Палто Комбинација Zakka Ткаенина
 • Намалена цена
 • Ново
 • -5 %

Материјал : полиестер жакард ткаениниБоја : како на сликата шоуШирина : за 150cm 59" целосна ширинаТежина : околу 300g / mЕден многу : 1meterдоколку купите повеќе метри ,тоа е countines tksПроизводство Детали​

DEN 1131.00 1190.40
Това е достапна
БЛОК EMF сребро памук полиестер ткаенини ги користите за да произведат mens T-shirt
 • Намалена цена
 • Ново

БЛОК EMF сребро памук полиестер ткаенини ги користите за да произведат mens TshirtКарактеристики : Модел:YSILVER 43# Материјал:cotton45%silver35%polyester20% Ширина:186cm Тежина : 168g / метри Предиво грофот : 40 D+40ти години / 1+150 D Боја : сива, сина, црна Карактеристики : оклопна / антизрачење / Антибактериска Заштита : Машина перат со студена вода(под 30 centiстепен) не железо Не белење Не хемиски хемиско чистење

DEN 1319.52
Това е достапна
Етничките Печатење на ткаенина африкански ткаенини tela algodon комбинација stoff за Троседот дебели-предиво-за-за плетење шиење-ткаенини за жени восок
 • Намалена цена
 • Ново
 • -40 %

Етничките Печатење на ткаенина африкански ткаенини tela algodon комбинација stoff за Троседот дебелипредивозаза плетење шиењеткаенини за жени восокТопло Совет : Овде производ е продаден врз основа на метрички единици (CM )...

DEN 815.00 1358.40
Това е достапна
Одделение А Децата Цртан филм Памук Фино Плетени Ткаенини DIY Фустан, Облека за Бебиња на возраст Бремени деца ткаенина ткаенина кукли шие текстил
 • Намалена цена
 • Ново
 • -21 %

Одделение А Децата Цртан филм Памук Фино Плетени Ткаенини DIY Фустан, Облека за Бебиња на возраст Бремени деца ткаенина ткаенина кукли шие текстилни Бесплатен ПревозотТопло Совет : Овде производ е продаден врз основа на метрички единици (CM )...

DEN 712.00 901.92
Това е достапна
Urijk 7PCs 25x25cm Памучна Ткаенина За Комбинација Везана Quilting Tissu Текстил, Ткаенини За рачно изработени Кукли DIY Дома Текстил
 • Намалена цена
 • Ново
 • -43 %

|| Боја како на сликата || Материјал памук || КОЛИЧИНА 7 PCs || Дел Не B112973 || Големина25cmx25cm; [1inch = 2.54 см или 1cm = 0.394 инчен] || ЗабелешкаПревозот Политика : 1...

DEN 99.00 173.28
Това е достапна
Двоен Слој Композитни Чипка Ткаенина Црвено guipure чипка ткаенина чувствува ткиво hick-предиво-за-за плетење црвено organza ткаенини за крпеница
 • Намалена цена
 • Ново
 • -21 %

Двоен Слој Композитни Чипка Ткаенина Црвено guipure чипка ткаенина чувствува ткиво hickпредивозаза плетење црвено organza ткаенини за комбинација Бесплатен ПревозотТопло Совет : Овде производ е продаден врз основа на метрички единици (CM )...

DEN 1070.00 1355.04
Това е достапна
3 метри /многу 75-150cm ширина Црно бела црвена сина Eyelash Чипка Ткаенина DIY Свадба фустан ткаенина француска Чипка облека, додатоци
 • Намалена цена
 • Ново

Повеќе стилови на повеќе концесииСАД $ 9.89САД $ 4.49САД $ 7.39САД $ 23.9САД $ 18.99САД $ 7.79САД $ 6.19САД $ 5.09САД $ 7.49САД $ 22.99wyприклучокstartЖешка Стока$7.39$13.9$22.99$5.09$7.79$22.99$7.49$9.49wyприклучоккрајПостојат две големиниширок 70 cm долги 3 метриширок 150 cm долги 3 метриПовеќенаменски чипкамека чипкаДобар квалитет чипка, постои било каков проблем може да биде консултиран во секое време, ви благодаримеДоколку купите повеќе, ве молиме консултирајте се со мене за попуст

DEN 455.52
Това е достапна