делови и додатоци

Вкупно 918 од производите

Прикажано 1-41 918 варијанти
Тајната 500 Метална Опашка Роторот Поставите Појас Диск за 500 хеликоптер
 • Намалена цена
 • Ново
 • -5 %

500 Метална Опашка Роторот Поставите Појас ДискСпецификација 100% Сосема Нов! Материјал : Метал & Пластични Боја : Црна Користат за ТРЕКС 500 Појас за Возач Хеликоптер Пакет Содржина 1 x 500 Метална Опашка роторот поставите појас диск

DEN 1002.00 1055.04
Това е достапна
1Set Двојна Мотори РК Брод Диск 180 Моторни+Моторни Седиште+Бакар Цевки+15cm Вратило+Г.С. CCW Пропелери Собранието Комплет за DIY Модели
 • Намалена цена
 • Ново

1 Set Двојна Мотори РК Брод Диск 180 Моторни+Моторни Седиште+Бакар Цевки+15cm Вратило+Г.С CCW Пропелери Собранието Комплет за DIY МоделиСпецификации : 180 мотор Вратило должина : 6mm Вратило дијаметар : 2mm Напон : 39 V Ротација брзина : 3 V, 10000rpm Size : 322015mm Завртка дупки : М2Одговараат за 2040cm рк бродПакетот вклучува : 2 x 180 мотор2 x моторни седиште2 x бакар конектор2 x 15cm должина на вратило2 x пропелери(1pc г.с.+1pc ccw пропелер)

DEN 450.72
Това е достапна
4x Emax MT1806 2280KV Brushless Мотор Г.С. CCW за РК 250mm Мини Quadcopter QAV250 200-300 Големини Трки летало
 • Намалена цена
 • Ново

4x Emax MT1806 2280 KV Brushless Мотор Г.С CCW за РК 250mm Мини Quadcopter QAV250 200300 Големини Трки леталоОпис : emax MT1806 2280 KV brushless мотор е специјално дизајниран за 200300 големини multirotors, кој тежи само 18g...

DEN 2088.00
Това е достапна
4PCS EMAX Brushless Мотор MT3510 600KV KV600 Плус Тема Мотор за РК FPV Multicopter Quadcopter Дел
 • Намалена цена
 • Ново

EMAX Brushless Мотор MT3510 600 KV KV600 CCW Г.С Тема Brushless Мотор за FPV Multicopter РК Quadcopter Дел Карактеристики : Ладење Серија, ново дизајнирани highend brushless мотор за multirotors Подолго траење на летот, ниска CG дизајн, лесен дизајн Воздух вшмукување систем дизајн, брзо ладење, поголема ефикасност и долг живот У клип спречува поаѓајќи од расклатување Висока прецизност ЦПУ обработка исклучителен дизајн, стерн контрола на квалитетот на откривање на корисник's вкус и позиција На ротација насока на моторни беше одбележана на предната бел, што го прави полесно да се утврди ротација насока за Г.С...

DEN 5389.92
Това е достапна
Топла Трки Traxxas коса црта 4x4 Алуминиум предното Или Задното Тело Планината SLF20106
 • Намалена цена
 • Ново

Топла Трки SLF20106Ова е Топла Трки Aluinum предното или Задното Тело Планината за Traxxas коса црта 4x4.КАРАКТЕРИСТИКИ : CNC 6061 АлуминиумСина бојаЌЕ ДОБИЕТЕ : Еден Алуминиум тело планината сетУСЛОВИ : Инсталација на шасијаСПЕЦИФИКАЦИИ : должина : 126mm (4.96")ширина : 24mm (0.95")

DEN 1886.40
Това е достапна
Бесплатен превозот РК автомобил 1/10 HSP 102059 122059 Алуминиум Резервоар за Гориво Покрие 02004 1/10 Надградба на Делови За 94122 94155 94166 94177 94188
 • Намалена цена
 • Ново
 • -49 %

НИ 12.88 / парче НАС 4.3 / парче НАС 5.02 / парче НАС 2.5 / парче НАС 3.01 / парчеHSP 1 : 10 надгради алуминиум легура случај 102059Количина : 1 BUC1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, акосе задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2)Ние секогаш понуди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или негативни (12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме нашитенајдобро е да се реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

DEN 262.00 513.60
Това е достапна
НОВА Жешка Трки LCF11206 Сина Алуминиум Внатрешна се Тркалаат Кафез коса црта LCG / Митинг NIB
 • Намалена цена
 • Ново

Топла Трки LCF11206 / 08Топла Трки внатрешна се тркалаат кафез за употреба на 1 / 10 Митинг или LCG коса црта 4 X4алуминиумска конструкцијасребрена и во црна боја ЌЕ се ДОБИЕ : еден внатрешен се тркалаат кафезна сите хардверски да се стави на ролна кафез заедно.УСЛОВИ : инсталацијата на возилотокористете ја иконата за заклучување на завртки...

DEN 2592.00
Това е достапна
F01476 Прилагодувач Брзина Controler ESC Тестер Серво Авто Тестер за РК Esky Делови EK2-0907 000504
 • Намалена цена
 • Ново
 • -19 %

Серво Тестер Прилагодувач Брзина Controler ESC Тестер за Esky Делови EK20907 000504Опис На Производот : Име : Серво Авто Тест ПрилагодувачЗа : ESKY 000504 EK20907 РК хобиКоличина : 1 Pc100% Сосема НовКарактеристики : Тежина : 8gДимензија : 42.5 * 24 * 23.5 ммПотрошувачка : 15m A(Тековна 5.0 V)Напон потрошувачка : DC4.55.5 VСтатична струја : 3m A (5.0 V) ta=25 C излезСигнал : 1.5 ms±0.5 гПрирачник пулс ширина на вредностаСпецификација : 1.Тест уред може лесно да се детектира царинење, jitter и медијалниот на сите видови на Серво (серверот)2.Тоа може лесно да се поврзете на европската социјална повелба и за тестирање на работниот статус на европската социјална повелба или Мотор3.Тоа може да се поврзе три групи на серво или ESC во исто време, користете SCM да се контролира со Добра стабилност, висока точностУпотреба : Напојување : 45 парчиња од #5 батеријата,ESC вграден БЕК или UBEC ДА Дава моќ да тестер.Кога вие користите ESC со вграден БЕК,Без дополнителни напојување треба,поврзете се на серво или ESC дека сакате да го тестирате да започне тестирање.Тест на Владата : Постојат рака климатизација пулсот, на неутрална точка излезна функција и автоматски прилагодете го пулс ширина ,можете да го вклучите switch за да изберете една од три модели за да се тестираат.кога користите рачно прилагодување , на knob може да работи,може да се прилагоди на Излез пулс ширина или на ESC или контрола серво Произволно.На Неутрална точка се користи за наоѓање на средната точка на серво.Автоматски adjustsment може да се направи серво Ротирате и назад.Напомена : кога ќе се тестира на европската социјална повелба,можете да користите само на рачен режим

DEN 116.00 143.52
Това е достапна
4pcs 2 1105 4000KV Мини Brushless Мотор за 130 150 FPV Racer Мини 4 Оска Авиони РК Летало Quadcopter
 • Намалена цена
 • Ново

Спецификација : Влезен напон : 7.4 V~11.1 V Пакет тежина : 22.2 g Нето тежина : 5.2 g Употреба : Резервен Дел за Трки Летало Точка Име : KINGKONG 1105 4000 KV МоторВклучува : 4or2 1306 3100 KV Мотори(пратени од вашиот избор )

DEN 858.72
Това е достапна
DLE111 Crankcase
 • Намалена цена
 • Ново
 • -15 %

DLE111 crankcase

DEN 6487.00 7632.00
Това е достапна
Бесплатен превозот 81020 embreagem Бел Опрема ( 14 T ) volante montagem став HSP РК 1/8 94081 monstro vermelho
 • Намалена цена
 • Ново
 • -49 %

Име на производ : спојки длетоКоличина : еден сетПрименлив модел : 94081, итн1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, акосе задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2)Ние секогаш понуди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или негативни (12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме нашитенајдобро е да се реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

DEN 896.00 1756.80
Това е достапна
Hobbywing XRotor BLHeli-S Dshot600 30A ESC Поддршка PWM 2-4S LiPo Мини Brushless ESC Брзина Контролер за РК Racer Летало F21520
 • Намалена цена
 • Ново
 • -7 %

Оваа Супер Светло и Мини Brushless ESC Поддршка DSot 150 / 300 / 600 Гас Режим , Како и Поддршка на PWM гас Сигнал Режим (1000µs2000µs) , Oneshot125(125250µs), Oneshot42(428µs) и Multishot (225µs)。Производ Параметар : Точка Име : XRotor BLHeliSDshot600 30 AЕдин / Врв .Актуелни : 30 A / 40 A (10ТИ)Поддршка Volatge : 24 SФирмверот : BLHeliSaH50 16.5 ВерзијаПрограмирање : Далечински Управувач , BLHeli SuiteПоддршка Сигнал : PWM ,Oneshot125, Oneshot42, MultishotГолемина на : 23.8*14.5*5.8 мм(Исклучи Жица)Тежина : 6g ( Исклучи Жица )​Ви благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

DEN 669.00 719.52
Това е достапна
100Sets Женски Машки 4.0 mm Златен Куршум Конектор Банана Приклучок за РК Батеријата ESC Електричен Мотор Жица Делови
 • Намалена цена
 • Ново

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 4.0 mm Златен Куршум Конектор Приклучок Пакет вклучуваат : 100 Сетови ( 100 женски и 100 машки конектори ) Компатибилен со : Батеријата ESC Plug Функција : Ниска resistence, и дава најдобри електрични проток.Тие лесно се загрее и да ги преземат лемење добро...

DEN 964.80
Това е достапна
Трговија на големо 500Sets 3,5 мм Златен Куршум Банана Конектори Женски Машки РК Модели ESC Батеријата Пакет Уред Електричен Мотор Кабел Жица
 • Намалена цена
 • Ново

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 3.5 mm Златен Куршум Конектор Приклучок Пакет вклучуваат : 500 Сетови ( 500 жени и 500 машки конектори ) Компатибилен со : Батеријата ESC Plug Функција : Ниска resistence, и дава најдобри електрични проток.Тие лесно се загрее и да ги преземат лемење добро...

DEN 3839.52
Това е достапна
CC030M Сина боја / Сребрен Алуминиум Задните Амортизерите Шок Планината За РК TAMIYA CC01 CC-01 Трки
 • Намалена цена
 • Ново
 • -10 %

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел Број : #CC030 M Дел Име : Задните Амортизерите Шок Планината За Tamiya CC01 ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика Количина : КАКО СЛИКИНие прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

DEN 470.00 522.24
Това е достапна
Службен DOIT WiFi Контрола 2-начин на Следење на 3-начин Ултразвучно Пречка Избегнување Smart Arduino сет за во Автомобил со Arduino УНО Р3 за DIY
 • Намалена цена
 • Ново

Службен вики : вики.doit.сумОва е сет за во Автомобил, е дизајниран врз основа на Arduino уно одбор, заедно со 2канал & 16канал серво shield одбор да се вози на резервоарот и 4 WD автомобил...

DEN 1608.00
Това е достапна
Регистрирајте се за испорака !10pcs/многу Мини 3.7 g Микро Серво за РК авион и Хеликоптер Брод Автомобил Trex 250
 • Намалена цена
 • Ново
 • -5 %

3.7 g Мини Микро Серво РК авион и Хеликоптер Брод Автомобилпакување содржина : 100% Сосема Нов10 X Мини Микро 3.7 g Серво (со додатоци)Превозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

DEN 1028.00 1082.40
Това е достапна
10Sets Женски Машки 4mm 4.0 mm Златен Куршум Банана Конектор Приклучок за РК Батеријата ESC Моторни Жица
 • Намалена цена
 • Ново

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 4.0 mm Златен Куршум Конектор Приклучок Пакет вклучуваат : 10 Сета ( 10 женски и 10 машки конектори ) Компатибилен со : Батеријата ESC Plug Функција : Ниска resistence, и дава најдобри електрични проток.Тие лесно се загрее и да ги преземат лемење добро...

DEN 154.08
Това е достапна
4pcs Рок Роботот Гуми 2.2 & Beadlock джантите Сребро За РК Off-Road Автомобил 1/10 TRAXXAS SCX10 D90 TAMIYA CC01 HSP Трки
 • Намалена цена
 • Ново
 • -10 %

Карактеристики : 100% Сосема Ново Име : Тркало Пречник на Материјал : Пластични Дијаметар : 63 мм Вози Хексадецимален : 12 mm Ширина : 41mm Beadlock : А luminum Пневматик : интер Дијаметар : 56mmНадворешниот Дијаметар : 125mmШирина : 55ммТежина : 0.43 kg(4 P)Материјал : Гума Содржина : 4pcs ТРКАЛА RIM & Гуми ( Пена вметнете)Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

DEN 2376.00 2639.52
Това е достапна
Трговија на големо ! 100pcs/многу висока амбиција SG90 9g Мини Микро Серво за РК за РК 250 450 Хеликоптер Авион Автомобил
 • Намалена цена
 • Ново
 • -5 %

SG90 9g Мини Микро Серво за РК за РК 250 450 Хеликоптер Авион100% Сосема Нов и Висок КвалитетГолемина : 23mm X12.2mm X29mm9 грама тежина : Неоптоварување на ветер : 0.1 секунди / 60 степени (4.8 V)Заклучен роторот вртежен момент : 1.6 kg / cm (4.8 V)Користење на температурата : 055 целзиусови степениМртвите зона поставка : десет microsecondsПакетот Вклучува : 10 × 9g Мини Микро СервоПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

DEN 6641.00 6990.72
Това е достапна
10 Пара 20x Eachine Волшебникот X220S Пропелери 5051 3 Сечилото Г.С. CCW Пропелери Проп Пурпурна 5.0 mm за Монтажа Дупка за РК Трки беспилотни Летала
 • Намалена цена
 • Ново

Опис : Бренд : Eachine Точка име : 5051 3Сечилото пропелер Боја : јасно црвено, јасно виолетова, јасно зелена, јасно црна Количина : 10 ПараМатеријал : PC+ABC Монтажа дупка : 5mmЦентар дебелина : 8.2 mm Пакет се вклучени : 10 x 5051 3Сечилото пропелер Г.С...

DEN 397.92
Това е достапна
100Sets Женски Машки 3,5 мм Златен Куршум Банана Конектори РК Автомобил Quadcopter ESC Батеријата Пакет Уред Електричен Мотор Жица Делови DIY
 • Намалена цена
 • Ново
 • -40 %

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 3.5 mm Златен Куршум Конектор Приклучок Пакет вклучуваат : 100 Сетови ( 100 женски и 100 машки конектори ) Компатибилен со : Батеријата ESC Plug Функција : Ниска resistence, и дава најдобри електрични проток.Тие лесно се загрее и да ги преземат лемење добро...

DEN 593.00 988.80
Това е достапна
4 setAluminum алуминиумски мотор планината носителот седиште база за РК играчка модел авион 18mm 16mm 12mm јаглерод цевка рака quadcopter multicopter
 • Намалена цена
 • Ново
 • -0 %

Алуминиум легура моторни монтирање носителот седиште база за РК играчка модел авион 18mm 16mm 12mm јаглерод цевка рака quadcopter multicopter деловиФункција : Име : 12 MM 16mm 18mm моторни седиштеКоличина : 4 групи (со завртки)Завртки : M3 * 1012 MM моторни седиште тежина : 8.6 g16 MM моторни седиште тежина : 13g18 MM моторни седиште тежина : 22g

DEN 704.00 704.16
Това е достапна
10Sets Женски Машки 4mm 4.0 mm Златен Куршум Банана Конектор Приклучок за РК Батеријата ESC Моторни Жица
 • Намалена цена
 • Ново
 • -40 %

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 4.0 mm Златен Куршум Конектор Приклучок Пакет вклучуваат : 10 Сета ( 10 женски и 10 машки конектори ) Компатибилен со : Батеријата ESC Plug Функција : Ниска resistence, и дава најдобри електрични проток.Тие лесно се загрее и да ги преземат лемење добро...

DEN 101.00 168.00
Това е достапна
100Sets Женски Машки 4.0 mm Златен Куршум Конектор Банана Приклучок за РК Батеријата ESC Електричен Мотор Жица Делови
 • Намалена цена
 • Ново
 • -40 %

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 4.0 mm Златен Куршум Конектор Приклучок Пакет вклучуваат : 100 Сетови ( 100 женски и 100 машки конектори ) Компатибилен со : Батеријата ESC Plug Функција : Ниска resistence, и дава најдобри електрични проток.Тие лесно се загрее и да ги преземат лемење добро...

DEN 743.00 1238.40
Това е достапна
РК HSP 04104 Сина/Виолетова/Злато Алуминиумски Филтер за Воздух За 1/10 On-Road Автомобил / Кабриолет / Камион,За различни модели
 • Намалена цена
 • Ново
 • -5 %

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 04104Дел Име : Стипса Ограничени Воздух Филтер МаскаСодржи : 1боја : Сина / Виолетова / ЗлатоВе молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.

DEN 205.00 216.00
Това е достапна
Машински Алуминиумски Алуминиум Волан Стави На Запалената Центар Превозникот(L/R) За 1/10 Wltoys K949-001 Роботот Надгради Делови Хоп-Up Делови
 • Намалена цена
 • Ново
 • -24 %

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : Управување стави на запалената Бренд Име : RCAWD За Возило Тип : Автомобил е Применливо РК Автомобили : Кабриолет Роботот Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : WL K949 Извор на Гориво : Електрични Пол : Момчиња & Девојки Боја : Сина, Црвена Сребро Жолта Пакет Листата : 2 BUC ( Пар) Функција : 1...

DEN 547.00 719.52
Това е достапна
Пред Долниот Суспензија За Контрола На А-Оружје За Рк 1/10 Wltoys K949-004 Роботот Надгради Хоп-Up Делови Машински Легура На Алуминиум
 • Намалена цена
 • Ново
 • -24 %

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : Пред Долниот Суспензија за Контрола на АОружје Бренд Име : RCAWD За Возило Тип : Автомобил е Применливо РК Автомобили : Кабриолет Роботот Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : Wltoys K949 Извор на Гориво : Електрични Пол : Момчиња & Девојки Боја : Сина, Црвена Сребро Жолта Пакет Листата : 2 BUC ( Пар) Функција : 1...

DEN 547.00 719.52
Това е достапна
Усогласување на Т-РЕКС 450 Слетување Пропадна Орев HZ022A trex 450 Резервни делови Бесплатен Превозот со Следење на
 • Намалена цена
 • Ново

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн! Производ : Пакет : Настава : Спецификација : Се применува за ТРЕКС 450 серија...

DEN 345.12
Това е достапна
Mxfans 4x Црвено T10124 Алуминиумски Тркала Rim Хексадецимален Центар Орев Покрие Pin Поставите РК 1:8 Кабриолет 17mm
 • Намалена цена
 • Ново
 • -27 %

Mxfans 4x Црвено T10124 Mxfans Алуминиумски Тркала Rim Хексадецимален Центар Орев Покрие Pin Поставите РК 1 : 8 Кабриолет 17mmРК 1 / 8 Хексадецимален Центар Тркала Ореви РК 1 / 8 Тркала Иглички РК 1 / 8 T10124 Тркала Хексадецимален Центар Алуминиум Хексадецимален Завртки ИгличкиЗабелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер.Функција : 1...

DEN 289.00 395.52
Това е достапна
F13046 Г. Т. Моќта на Шасија Светло Систем 85mA за РК Модел на Автомобил Со DC Влез Сино, Црвено Жолто Зелено 4 Опции за Боја
 • Намалена цена
 • Ново

Г Т Моќта на Шасија Светло Систем 85m A за РК Модел на Автомобил Со DC Влез Сино, Црвено Жолто Зелено 4 Боја Опции Спецификации : Напон : DC 5.1 V 8.4 V Струја : Max 85m A

DEN 371.52
Това е достапна
Feilun FT012 2.4 G Brushless Брод Резервни Делови Пренос Делови FT012-11 F15588
 • Намалена цена
 • Ново

FT012 2.4 G Brushless Брод Резервни Делови Пренос Делови FT01211Точка Име : Пренос ДеловиЗа Возило Тип : ЧамциЗамена на дел за FT012 РК Тркачки БродПакет Се Вклучени : 1x Пренос Делови1) Дали ќе се обезбеди следење на број ? како да ги пратите мојата цел ?Да, ние ќе се обезбеди следење на број на секоја цел , можете да ги пратите вашите цел на веб страната : www.17track.net2) Што е meanning на овие зборови ? RTF , BNF ,Режимот 1 ,Режимот 2.RTF : се Подготвени да одат, на rc хеликоптер има далечински управувач , тоа е комплетен systerm .BNF : Врзуваат за да лета , RC хеликоптер не мора далечински управувач .Mode 1 : Право ГасРежим 2 : Лево Гас ( основен режим е на чекање 2 , ако треба модел 1 , ве молиме да ни оставите порака )3) Колку не ти пишувам на pckage ? купувачот треба да се избегне плаќање на високи царинскиНие обично изјавуваат многу ниска вредност , околу 15% од цел вкупната цена .1) ќе се тестираат секој RC хеликоптер / quadcopter / автомобил пред да го испратите на prodcut ...

DEN 517.44
Това е достапна